Uniwersalne rolety okienne

Uniwersalne rolety okienne

Rolety okienne, sufitowe lub ścienne wspominane są w każdym sezonie wśród trendów na nowoczesne i modne zaaranżowanie wnętrza. Zaletą rolety okiennej jest jej uniwersalny charakter i zastosowanie, jak również bogactwo kolorów i wzorów. Na ile to rozwiązanie zda egzamin w każdym pomieszczeniu?

Kolorowe rolety okienne – jak je dobrać do stylu mieszkania?

Dobrzy producenci posiadają w swojej ofercie kilkanaście, a czasem kilkadziesiąt wersji kolorystycznych różnych typów rolet okiennych. Rolety dzień i noc, zebra i mini można kupić w szerokim wachlarzu barw.
Dopasuj kolor zbliżony do Twojego wnętrza lub zdecyduj się na barwę w kontraście do mebli, ścian i dodatków. Bezpieczna kolorystyka, która z reguły się sprawdzi, to biel, szarość, czerń oraz beże. Szczególnie szarość jest elegancka i efektowna, a jednocześnie powiększa i pięknie rozświetla pomieszczenia.

Typowe wymiary rolet okiennych

Wymiary standardowych rolet okiennych mierzone są według proporcji szerokość x wysokość. Producenci oferują rozmiary od 35 do 140 centymetrów szerokości i od 116 do 230 centymetrów wysokości. Tego typu rolety pasują do ram okiennych o standardowych parametrach.

Rolety okienne na wymiar

Dla klientów, którym marzą się rolety, ale posiadają okna w nieszablonowym rozmiarze, wspaniałym wyborem są rolety okienne robione na wymiar. Jeśli więc oferowane w sklepach rolety nie pasują wymiarami do Twoich ram okiennych, to alternatywnym pomysłem jest roleta sufitowa, ścienna lub usługa darmowego przewężenia rolet.