Sztylpy i czapsy skórzane a oficerki – czym się różnią?

Sztylpy i czapsy skórzane a oficerki – czym się różnią?

Poszukujesz sztylp skórzanych? Koniecznie odwiedź tę stronę

Według wielu dżokejów najodpowiedniejszymobuwiem do jazdy konnej są oficerki – buty ze skóry z długą, sięgającą kolan cholewą. I chociaż faktycznie w tej dyscyplinie sportowej sprawdzają się znakomicie, to nie są pozbawione wad. Główną z nich jest cena – najlepsze modele oficerek mogą kosztować nawet kilka tysięcy PLN. Na dodatek zakładanie oraz jazda w oficerkach może być w dużym stopniu utrudnione ze względu na nieodzowność noszenia spodni z grubszego materiału, niezbyt dobrze mieszczącej się w cholewce obuwia. Tych wad nie mają na szczęście sztylpy i czapsy.

Czapsy i sztylpy jeździeckie – główne cechy

Sztylpy i czapsy to elementy zakładane na sztyblety, dające protekcję pozostałej partii nóg jeźdźca – można porównać je do stuptutów piechura. Te pierwsze ochraniają wyłącznie łydkę sportowca, kończąc się na kolanie, natomiast drugie – kończą się dopiero na pachwinie, zapewniając zabezpieczenie dla całej nogi. Zarówno czapsy, jak i sztylpy są produkowane z różnych surowców. W sklepach zazwyczaj spotkamy czapsy i sztylpy skórzane, jednakże poza nimi dostępne są też modele wyprodukowane z tworzyw sztucznych bądź tkaniny.

Jakie czapsy i sztylpy wybrać?

Ostatnie wymienione wyżej rodzaje cechują się dużo niższą ceną. Są więc polecane jeźdźcom z okrojonym budżetem , jak również dzieciom, szybko wyrastającym z jednego rozmiaru. Poza tym czapsy i sztylpy z tkaniny są przewiewniejsze, dlatego lepiej sprawdzają się latem i wiosną. Obszerny wybór czapsów i sztylp znajdziemy w sklepach internetowych – modele perfekcyjnie dobrane do swoich potrzeb nabędą zatem również jeźdźcy mieszkający w miastach, w których brak odpowiednio wyposażonego sklepu z artykułami do jazdy konnej.

Dane firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]