Podstawowe informacje o butach jeździeckich

Podstawowe informacje o butach jeździeckich

Chcesz nabyć buty do jazdy konnej? Wejdź na horse-trade.pl/pl/c/Obuwie/24.

Jazda konna z każdym rokiem zyskuje na popularności. W rzeczy samej nie może to dziwić – szczególnie, jeżeli zauważa się spore zalety tej dziedziny sportu. Kluczowe z nich to: wzmocnienie wszystkich mięśni, trening dobrej postury, a także polepszenie kondycji. Oprócz tego ma pozytywnie wpływa na psychikę: sprzyja zacieśnianiu bliskich relacji, podnosi poczucie odpowiedzialności i niweluje stres. Żeby jednak w pełni korzystać z dobrodziejstwa jazdy konnej, powinniśmy należycie dobrać strój i buty do jazdy konnej. Na co zwrócić uwagę przy zakupie tych ostatnich?

Buty jeździeckie – oficerki a może sztyblety?

Odróżnia się dwa podstawowe rodzaje butów do jazdy konnej: sztyblety oraz oficerki. Te pierwsze sięgają tylko za kostkę – są więc o wiele krótsze. Oficerki to natomiast buty bardzo wysokie, sięgające powyżej kolana. W związku z tym zapewniają osłonę większej powierzchni nogi, minimalizując zagrożenie powstawania zadrapań czy sińców. Sztyblety są sporo tańsze, niemniej jednak decydując się na ich kupno, warto nie zapominać o tym, by wyposażyć się też w ochraniacze nóg – czapsy bądź sztylpy.

Z czego robi się buty jeździeckie?

Podczas zakupów butów do jazdy konnej, musimy zwrócić uwagę na tworzywo, z jakiego zostały one wytworzone. Na rynku znajdziemy obuwie zrobione ze skóry i jej różnorodnych imitacji. Skóra jest zdecydowanie bardziej kosztowna, jednak opłaca się na nią zdecydować ze względu na zwiększoną trwałość i możliwość dostosowania się buta do konturu stopy właściciela. Polecane są szczególnie buty ze skóry cielęcej, która jest miękka i szybko przyjmuje oczekiwany kształt. Bydlęca skóra prezentuje się nieznacznie gorzej, lecz jej plusem jest niska cena.

Dane firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]