Podkłady higieniczne – ochrona przed zarazkami i wirusami

podkłady jednorazowe, podkłady higieniczne

Stanowiące bezpośrednie zagrożenie dla naszego zdrowia bakterie, wirusy i grzyby znajdują się praktycznie wszędzie. Najwyższe ryzyko zarażenia panuje jednak w punktach, w których zazwyczaj przebywają osoby zakażone lub tam, gdzie w wyniku różnych zabiegów narzędzia dotykają skóry lub innych tkanek. Takimi miejscami są w szczególności wszelkiego typu salony spa, szpitale i kliniki, studia tatuażu czy gabinety medycyny estetycznej. Żeby zmniejszyć zagrożenie transferu drobnoustrojów i innych niebezpiecznych mikroorganizmów, używa się rozmaitych akcesoriów – poza rękawiczkami z silikonu i preparatami dezynfekującymi są to w szczególności podkłady higieniczne.

Zastosowanie podkładów jednorazowych

Wiele chorobotwórczych grzybów i wirusów przenosi się poprzez kontakt skóry z zakażonym przedmiotem, dotykanym wcześniej przez osoby zarażone. Żeby zminimalizować ryzyko przenoszenia się zarazków w salonach i gabinetach urody, stosuje się podkłady medycznych. Z reguły są one wykonane z celulozy lub pokrewnych tworzyw i są efektywną barierą dla mikroorganizmów. Podkłady higieniczne są jednokrotnego użytku i rozkłada się je m.in. na kozetki, fotele ginekologiczne i dentystyczne lub sprzęt rehabilitacyjny.

Podkłady jednorazowe – do używania w ogólnodostępnym WC

Najwyższe zagrożenie roznoszenia się infekcji skórnych powodowanych przez drobnoustroje jest tam, gdzie z zabrudzoną nawierzchnią ma kontakt nieosłoniona skóra – przede wszystkim w toalecie. Możliwość przeniesienia się zarazków redukują podkłady jednorazowe przeznaczone do wykładania na deskach klozetowych. Korzystanie z nich jest zalecane we wszystkich obiektach udostępniających publiczne toalety – na przykład w punktach usługowych, placówkach oświaty, firmach lub sklepach.

Dane firmy:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]