Okiennice dekoracyjne shutters – dom w zupełnie innym stylu

Okiennice dekoracyjne shutters – dom w zupełnie innym stylu

Dowiedz się więcej o szutersach na skyshutters.pl.

Projektując wystrój wnętrza, sporadycznie przeznacza się dużo uwagi na wyeksponowaniu okien. Przeważnie wybiera się standardowe rozwiązanie, czyli firanki oraz zasłony, które czasami zestawiane są dodatkowo z żaluzjami. Aczkolwiek jest jeszcze jedno zyskujące sobie grono sympatyków rozwiązanie – nowoczesne okiennice dekoracyjnea więc shuttersy.

Charakterystyka shuttersów

Nadrzędną cechą shuttersów (lub też w spolszczonym zapisie – szatersów) jest to, że poziome lamele zainstalowane na tego rodzaju okiennicach dekoracyjnych poruszają się, a więc można ustawiać je pod przeróżnymi kątami, w zależności od zachcianek lokatorów. Produkuje się je z listw drewnianych, z płyt pilśniowych, jak również PCV. Okiennice wewnętrzne shutters instaluje się z reguły na oknach, jakkolwiek tak samo dobrze będą wyglądać na drzwiach czy w szafach. Shuttersy to co prawda dodatek na okna, który w polskich domach widuje się w dalszym ciągu sporadycznie, ale każdy z nas zapewne kojarzy je z telewizji czy kina, bowiem tego typu okiennice są niezwykle popularne na obszarach z gorącym klimatem, czyli w południowych Stanach USA i w Australii.

Plusy shuttersów

Nie licząc tego, że shuttersy okiennice ozdobne shutters znakomicie się prezentują, mają one też praktyczne zastosowanie. Dzięki nim można kontrolować użycie promieni słonecznych: w gorące miesiące ograniczać kumulowanie się ciepła we wnętrzach, a zimą – zapobiegać jego utracie. Shuttersy pasują do rozmaitych stylów aranżacyjnych i nie ma zazwyczaj trudności, żeby zainstalować je na zdecydowanej większości okien. Wykonuje i instaluje się je na zamówienie, co przyczynia się do tego, iż są stosunkowo droższym rozwiązaniem aniżeli np. rolety. Shuttersy jednakże nadają wnętrzom nadzwyczaj gustowny wygląd, a więc wpływają na podwyższenie wartości nieruchomości. Wypada także zaznaczyć, że shuttersy są regulowane bez wykorzystania sznurów, co posiadacze zwierząt oraz rodzice ciekawskich dzieci, które przerwać wiszące żyłki, uznają zapewne za spory atut.

Dane firmy:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]