Na co zwrócić uwagę przy zakupie kombinezonu na motor?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie kombinezonu na motor?

Potrzebujesz kombinezonu motocyklowego? Kliknij tutaj.

Korzystanie z jednośladu łączy się nie tylko z określonym niebezpieczeństwem, ale nierzadko też z odczuwalnym dyskomfortem. By zmniejszyć niekorzystne oddziaływanie niektórych czynników na radość z jazdy, konieczne jest zaopatrzenie się w odpowiedni ubiór. Specjalne spodnie w zestawie z kurtką czy też kombinezon na motor zahamują odczuwanie rozpędzonego powietrza, a także podczas ewentualnego wypadku zdecydowanie obniżą prawdopodobieństwo doznania różnego rodzaju kontuzji. Tak jednakże będzie wyłącznie wtedy, gdy kupimy odpowiedni ich model. Co warto zatem wybrać? Co będzie lepszym rozwiązaniem – wariant jedno- a może dwuczęściowy? Jaki materiał wybrać? Na te pytania odpowiemy w poniższych akapitach.

Kombinezon na motor jedno- bądź dwuczęściowy. Który jest najlepszy?

Jednoczęściowe kombinezony motocyklowe wybierają najczęściej biorący udział w wyścigach profesjonalni motocykliści, oraz osoby z rzadka podróżujące na wielokilometrowych trasach bez długich postojów. Gwarantują one wysoki stopień ochrony w razie wypadku. Niestety w parze z tym idzie obniżenie wygody ich nakładania, ale i przemieszczania się w nim na co dzień, np. ciężko w nim skorzystać z toalety, co bywa niezwykle kłopotliwe. Tym samym motocykliści, którzy nie jeżdżą w zawodach, bez wahania mogą zdecydować się na dwuczęściowy kombinezon na motocykl. Zapewnia on należytą w większości przypadków ochronę, a przy tym można go swobodnie ściągać i założyć.

Kombinezon na motocykl – znaczący jest surowiec, z którego jest wyprodukowany

Model kombinezonu na motor to jednak nie wszystko, co wypada wziąć pod uwagę kupując jeden z nich. Tak samo istotny jest surowiec, z którego jest on wyprodukowany. Tu do wyboru mamy w zasadzie specjalne materiały tekstylne oraz skórę. Kombinezony ze skóry dają względnie małe możliwości wentylacji, ale świetnie zabezpieczają w razie upadku. Wypada jakkolwiek podkreślić, że część tekstyliów – na przykład te z mocnych polimerów – pod tym względem sprawdzają się równie dobrze, a zarazem dają lepszą wentylację.

Dane firmy:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]