Mydło antybakteryjne – usuń wirusy wywołujące poważne schorzenia

Mydło antybakteryjne – usuń wirusy wywołujące poważne schorzenia

Szukasz antybakteryjnego żelu do rąk? Koniecznie odwiedź tę stronę

Nawet do 5 milionów bakterii może bytować na jednym cm2 skóry rąk. Gros tych organizmów ma ogromny potencjał chorobotwórczy – na ludzkich rękach rozprzestrzeniają się pasożyty, bakterie i wirusy, które wywołują bardzo poważne choroby. Z tego powodu higiena rąk jest absolutną koniecznością. Za pomocą normalnego mydła jesteśmy w stanie jednak usunąć ze skóry nie więcej niż do 90 procent drobnoustrojów. Zazwyczaj to zadowalający wynik, jakkolwiek w wielu sytuacjach niezbędne będzie skorzystanie z o wiele efektywniejszych środków.

Mydło antybakteryjne – zastosowania

Mydło dezynfekujące znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach życia. Często wykorzystywane jest w placówkach służby zdrowia – szpitalach, gabinetach dentystycznych czy przychodniach. Poza tym jego użycie jest nieodzowne w gabinetach kosmetycznych, gdzie pracownicy mają bezpośredni kontakt ze skórą klientów i bytującymi na niej bakteriami. Po żel antybakteryjny do rąk bezsprzecznie powinni sięgać także pracownicy przemyśle gastronomicznym – szczególnie po przyrządzaniu potraw z jajek, mleka oraz mięsa (głównie z drobiu), ponieważ te artykuły spożywcze w stanie surowym nierzadko zawierają pewne ilości bakterii.

Rodzaje płynów do dezynfekcji rąk

Najpopularniejszym preparatem do dezynfekcji rąk jest, naturalnie, mydło w płynie wzbogacone o związki likwidujące drobnoustroje – zwykle jest to alkohol. Preparaty do dezynfekcji rąk mają również postać żelu lub płynu. Zarówno płyn, jak i antybakteryjny żel do rąk można nabyć w opakowaniach o różnych pojemnościach – małych, mieszczących się w torebce albo kieszeni spodni, lub dużych, przeznaczonych do wykorzystania w dozownikach ściennych, nierzadko przystosowanych do uruchamiania łokciem bądź wyposażonych w fotokomórkę.

Dane firmy:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]