Maska na twarz ochronna – dlaczego powinniśmy z niej korzystać?

Maska na twarz ochronna – dlaczego powinniśmy z niej korzystać?

Maseczkę z filtrem znajdziesz na https://www.vitberg.com/firma/sklep/maseczki-ochronne

Do niedawna maska ochronna kojarzyła się jedynie z lekarzami albo grupami turystów zwiedzającymi nasz kraj. W ostatnim okresie z uwagi na rozprzestrzeniające się cyklicznie niebezpieczne choroby zakaźne przenoszone za pośrednictwem śliny, jednorazowe maski ochronne oraz te, których można używać kilka razy, są przez Polaków zakładane codziennie.

Do czego używana jest maseczka ochronna na twarz?

Maseczki ochronne zasłaniają usta i nos, dzięki czemu ryzyko dostania się wirusów i bakterii do organizmu przez śluzówkę jest ograniczone. Niektóre maseczki wyposażone są w przejrzystą plastikową przyłbicę, która chroni całą twarz, a głównie oczy, przez które także może dojść do zakażenia. Maski na twarz powinny być wykorzystywane przez pracowników szpitali, lekarzy oraz policjantów, którzy są codziennie narażeni na bezpośredni, ciągły kontakt z osobami aktywnie zarażającymi. Pozostałym jednostkom takie maski posłużą do osłony przed niebezpiecznymi patogenami w czasie pracy lub korzystania z komunikacji miejskiej. Jest to bezsprzecznie koniecznością w okresie zagrożenia „złapaniem” niezwykle groźnego koronawirusa COVID-19.

Jaką maseczkę wielorazową do codziennego używania?

Maseczka na twarz musi mieć styczność ze skórą włącznie nie drażniącą warstwą materiału, np. bawełny. Maseczki na twarz powinny być komfortowe oraz zapewniać swobodne oddychanie. Rekomenduje się wybierać maski ochronne, które wytwarzane są z certyfikowanych materiałów filtracyjnych używanych w medycynie i które przed zapakowaniem zostały ozonowane. Niektóre maski służą do wielokrotnego użytku, rzecz jasna pod wymogiem trzymania się wskazówek znajdujących się w instrukcji do nich załączonej.

Dane firmy:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]