Lampy solne – nie tylko ozdoba wnętrz

Lampy solne – nie tylko ozdoba wnętrz

Chcesz zamówić lampy solne? Odwiedź ten adres.

Nieduże dekoracje z minerałów i kamienia od wieków znajdują swoje miejsce na naszych półkach. Sprowadzamy je z różnorodnych wycieczek po Europie, a niekiedy kupujemy tak po prostu, bowiem harmonizują ze stylem, w jakim zaaranżowane jest mieszkanie. Sporadycznie jakkolwiek są to rzeczy funkcjonalne – na ogół to zwyczajne dekoracje. Minerałem, którego można jednak użyć do wykonania obiektów stosowanych każdego dnia, jest sól kamienna. Sporządza się z niej przeważnie lampy, ale to nie wszystko.

Lampy solne są dostępne w kilku barwach

Lampy solne są estetyczne i bez większego problemu można je dopasować do wystroju domu, ponieważ kupimy je w trzech kolorach (białym, szarym, różowym) i w wielu ich zabarwieniach. Wszystkie lampy solne są niepowtarzalne jak linie papilarne, bowiem nie ma kamieni o bliźniaczej siatce krystalizacji oraz kształtach. Szczególnie modne są lampy solne, których klosze wyróżniają się nie oszlifowaną, nie naruszoną powierzchnią. Coraz częściej jednakże rękodzielnicy parający się produkowaniem owych lamp, nadają im bardziej regularne formy, np. piramidy czy też kuli.

Co jest powodem powodzenia lamp solnych?

Wiele osób wierzy, iż lampy solne wywierają korzystny wpływ na nasze zdrowie. Przypisuje się im z reguły zdolność jonizacji powietrza, to znaczy produkowania ujemnych jonów, równoważących te generowane przez wszędobylskie sprzęty elektroniczne. Aniony poprawiają jakość powietrza i pomagają w swobodnym oddychaniu między innymi osobom cierpiącym na na alergię bądź astmę. Światło, jakie dają tego rodzaju lampy, jest uspokajające i subtelne, stąd poleca się nabycie ich osobom cierpiącym na stres lub bezsenność, gdyż przy nich można łatwiej się uspokoić. Ale z brył soli nie wytwarza się tylko lamp solnych. Robi się z nich także prześliczne świeczniki i pojemniczki na biżuterię, a duże bloki z soli kamiennej stosuje się w gastronomii oraz aranżacji mieszkań.

Dane firmy:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]