Lampy solne i ich zdrowotne właściwości

Lampy solne i ich zdrowotne właściwości

Zamów lampę solną.

Lampy solne w ostatnich czasach uzyskały ogromną popularność. Należy przyznać, iż są bardzo estetycznym dodatkiem do wnętrz, gwarantującym nastrojową atmosferę. Jednak czy wiesz, iż korzystanie z lamp solnych może przynosić także korzyści zdrowotne?

Lampy solne

Lampy solne to nie tylko ładne dekoracje wnętrz, lecz również urządzenia oparte na naturalnym surowcu – soli himalajskiej. Lampy solne są wykonane z brył soli, wydobytych z kopalni, a później wydrążonych, by pomieścić w środku żarówkę. Najczęściej bryły lamp solnych umieszcza się na drewnianych podstawkach. Kiedy lampa jest uruchomiona, nadaje ciepłe, delikatne światło, komponując przyjemną aurę w pomieszczeniu.

Zasada działania lampy solnej

Działanie lampy solnej opiera się na zjawisku jonizacji atmosfery. Sól himalajska jest bogata w jony ujemne, a pod wpływem ciepła emitowanego przez lampę, jony ujemne są uwalniane do otoczenia. Naturalnie dlatego lampy solne nazywane są naturalnymi jonizatorami powietrza. Jony ujemne posiadają zdolność przyciągania cząsteczek zanieczyszczeń powietrza, takich jak kurz czy drobnoustroje. Po przyciągnięciu ich do siebie, jony opadają na podłogę, filtrując jednocześnie powietrze w pomieszczeniu. To naturalne oczyszczanie atmosfery może przynieść ulgę osobom cierpiącym na alergie lub ewentualnie problemy z układem oddechowym.

Jakie właściwości lecznicze posiada lampa solna?

Wśród korzyści z korzystania z lamp solnych zwykle wymienia się: poprawę jakości powietrza w pomieszczeniu – oczyszczone powietrze ma prawo przynieść ulgę osobom z kłopotami alergicznymi, astmą czy innymi schorzeniami układu oddechowego, korzystny wpływ na nastrój – ciepłe światło, przekazywane przez lampy solne, stwarza miłą atmosferę, sprzyjając relaksowi i redukcji napięcia, poprawa koncentracji – uważa się, że jony ujemne, emitowane przez lampę solną, posiadają potencjał poprawy koncentracji i skupienia, neutralizację tzw. elektrosmogu – co poniektórzy sugerują, że jony ujemne przekazywane przez lampę solną neutralizują działanie elektrosmogu, inaczej zanieczyszczeń produkowanych przez urządzenia elektryczne. Jak więc widzisz – lampy solne to nie tylko atrakcyjne dodatki do mieszkalnych wnętrz, ale także możliwe źródło pełnego zdrowia i dobrego samopoczucia.

Dane firmy:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]