Kapsułki do ekspresu – zawsze idealna kawa

Kapsułki do ekspresu – zawsze idealna kawa

Sprawdź, gdzie kupić kawę w kapsułkach

Wielu z nas nie wyobraża sobie śniadania bez filiżanki ciepłej, aromatycznej kawy, która szybko stawia na nogi i przygotowuje na następny dzień pracy. Przy dobrej kawie relaksujemy się także ze znajomymi, podjadając desery na mieście i plotkując o współpracownikach czy dyskutując o najświeższych wydarzeniach w polityce. Napój ten jest nam znany od kilkuset lat, ale w dalszym ciągu pijemy go przeważnie w dwóch wariantach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Bowiem tak jest najszybciej i najwygodniej.

Kawa w kapsułkach równie dobra jak w kawiarni

Gdy pragniemy wypić kawę z dodatkami, z rzadkich odmian bądź fantazyjnie przygotowaną wybieramy się zazwyczaj do kawiarni, bo niewielu z nas ma umiejętności pozwalające na przygotowanie rozmaitych napojów kawowych. Nie umiemy dobrać poprawnej mieszanki kawy do danego napoju, nie znamy stosunku kawy do mleka i wody, więc nie wiemy jak przekształcić espresso w doskonałe cappuccino, latte czy macchiato. Dlatego modna od dekad, a w Naszym kraju faktycznie dopiero w kilku ostatnich latach, stały się kapsułki z kawą, którą można przyrządzić w kilka minut w małych dedykowanych ekspresach. Dlaczego tak polubiliśmy kapsułki kawy do ekspresu? Głównie dlatego, iż mając ekspres na kapsułki nie musimy martwić się o doglądanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach znajduje się doskonale odmierzona ilość kawy, aromatów oraz ewentualnych dodatków, a naszą rolą jest tylko położenie kapsułki z kawą w pojemniku, zapewnienie w ekspresie należytej ilości wody, podsunięcie filiżanki bądź kubka o odpowiedniej objętości i odczekanie kilkudziesięciu sekund, aż ekspres wypełni całą robotę za nas.

Kapsułki do ekspresu – dobra kawa w niskiej cenie

Ekspresy na kapsułki nie są drogie – niewielkie modele, które pomieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 300 zł. Same kapsułki z kawą to też nie jest znaczny wydatek. gdy przeliczymy koszt jednej kawy, to np. macchiato można przygotować w domu za niecałe 1,20 zł. Cena waha się rzecz jasna zależnie od od producenta kapsułek, ale w porównaniu z tożsamym napojem podawanym w kafeterii, jest to często ok 15%-20% ceny, jaką wydalibyśmy na mieście. Cena kawy w kapsułkach jest zdecydowanie ich ogromną zaletą. Amatorzy kawy jednak zastanawiają się nierzadko czy posiadając ekspres jednej firmy nie zostaną ograniczeni do kupna kapsułek tylko od danego producenta. To nieuzasadnione obawy. W tej chwili do wszystkich modnych systemów, m.in. Nespresso, Nescafe Dolce Gusto czy Tchibo Cafissimo można nabyć pasujące kapsułki.

Dane firmy:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]