Jak można wykorzystać tablicę korkową?

Jak można wykorzystać tablicę korkową?

Tablica korkowa – zdaje się całkiem zwyczajna rzecz, a może pełnić wiele ciekawych funkcji. Zróżnicowanie wykonania i rozmiary tablic korkowych sprawiają, że sprawdzają się one zarówno do ozdoby pokoju, jak i są stosowane w biurach i instytucjach publicznych.

Jak przeważnie stosujemy tablice korkowe?

Zwykle spotykamy tablice korkowe na korytarzach szkół i przedszkoli. Przypinane są na nich artykuły z gazet o sukcesach uczniów i szkoły, istotne informacje o organizowanych wydarzeniach (konkursach, wizytach gości, olimpiadach lub balach), nieobecnościach nauczycieli i zastępstwach czy terminach zajęć pozalekcyjnych. Tablice korkowe w szkołach to też idealne rozwiązanie dla uczniów z zacięciem dziennikarskim. Pod okiem profesora dzieci mogą przygotowywać artykuły na interesujące ich tematy, wyszukiwać ciekawostki naukowe czy komentować wydarzenia w formie satyrycznych rysunków, tworząc comiesięczną gazetkę szkolną. Taki biuletyn można wywiesić na głównym korytarzu szkoły, tak by był widoczny dla wszystkich. W przedszkolach, na tablicy korkowej można zaaranżować ekspozycję rysunków czy laurek przygotowanych przez dzieci na przeróżne okazje – mali artyści będą lepiej czuły się w takim otoczeniu. Z kolei w biurach czy urzędach można zastosować tablicę korkową jako biuletyn informacyjny, gdyż w zalewie maili nie każdy odczyta wszystkie wiadomości. Trzeba jednakże pamiętać, aby tablica była powieszona w często uczęszczanym miejscu, np. przy ekspresie do kawy albo w pomieszczeniu socjalnym.

Tablice korkowe – przydadzą w domu

Do wszystkich wymienionych wyżej przykładów najlepsze będą duże tablice korkowe, czyli takie o rozmiarach 150×100, 200×100 lub większe. Jeżeli jednak chcemy zastosować tego typu tablice w domu, warto skupić się na wymiarach nie większych niż 120×90. Tablice korkowe produkowane są w ramach drewnianych, aluminiowych czy też z listwy MDF. Ramy aluminiowe i z drewna lakierowanego mogą występować w kilku kolorach (niebieski, ciemny i jasny fiolet, różowy, kremowy), a listwy MDF są przeważnie białe, srebrne, czarne, w kolorze dębu stuletniego, dębu naturalnego i calvados, tym samym każdy dobierze tablicę, która będzie pasowała do wystroju mieszkania. Jak można zastosować tablicę korkową w domu? Można na niej zawiesić nagrody zdobyte w turniejach, pocztówki przysłane przez znajomych z wakacyjnych wojaży lub wisiorki i łańcuszki, zamiast trzymać je splątane w pojemniczku biżuterię. A amatorzy podróży mogą przypiąć do niej mapę świata, żeby zaznaczać pinezkami zwiedzone już kraje lub miasta.