Gdzie stosuje się środki dezynfekujące?

środki dezynfekcyjne, środki do dezynfekcji powierzchni

Profesjonalne środki dezynfekujące pomagają utrzymać czystość różnych powierzchni. Gdzie są stosowane i w jaki sposób działają? Dlaczego warto się w nie zaopatrzyć?

Środki do dezynfekcji – działanie i ich zawartość

Spotykane na rynku środki dezynfekcyjne mają na celu dekontaminację oraz mycie powierzchni i narzędzi. Z ich pomocą możliwe jest usunięcie niebezpiecznych czynników mogących działać negatywnie na zdrowie człowieka i przenosić zakażenia krzyżowe. Profesjonalne środki są uzupełnione o składniki usuwające mikroorganizmy oraz bakterie. W składzie środków antyseptycznych najczęściej znajdziemy nadtlenek wodoru, kwas nadoctowy, poliaminy, aldehydy, alkohol, czterorzędowe związki amonowe, chlor, a także mnóstwo innych komponentów. Do najczęściej stosowanych środków należą żele, chusteczki do dezynfekcji, płyny w sprayu oraz oleje (np. do narzędzi chirurgicznych).

Przeznaczenie środków do dezynfekcji powierzchni

Środki odkażające stosowane są zawsze tam, gdzie wymagane jest zachowanie sterylnej czystości – laboratoriach, na stołówkach, w kuchniach czy w placówkach gastronomicznych, medycznych. Środki do dezynfekcji powierzchni służą do odkażania podłóg, blatów, toalet, urządzeń sanitarnych, znajdują także zastosowanie przy myciu maszynek do mięsa, sztućców, blenderów, krajalnic oraz innych przedmiotów czy maszyn. Kluczowe jest dopasowanie odpowiedniego preparatu dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty mogą działać zbyt agresywnie i są w stanie zniszczyć czyszczony materiał. Zachowanie ostrożności jest ważne w szczególności w przypadku nawierzchni ceramicznych – muszli klozetowych, pisuarów czy umywalek.

Dane firmy:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]