Formlabs, Makerbot, Stratasys – drukarki 3D w ofercie polskiego dystrybutora

Formlabs, Makerbot, Stratasys – drukarki 3D w ofercie polskiego dystrybutora

Kup drukarki 3D.

W ofercie CadXpert znajdują się wyłącznie drukarki 3D od najlepszych producentów tych rozwiązań: Stratasys, których CadXpert jest autoryzowanym dystrybutorem, a także FormLabs oraz MakerBot (jesteśmy wyłącznym dystrybutorem). Drukarki 3D, które znalazły się w naszym asortymencie, działają między innymi w technologiach: FDM, PolyJet i SLA.

Stratasys – lider na rynku drukarek 3D

Stratasys jest globalnym liderem na rynku drukarek 3D. Od przeszło 30 lat – a dokładnie od 1988 r. – zaopatruje klientów nowoczesne technologie oraz urządzenia. Ocenia się, iż stosując drukarki 3D oraz inne produkty Stratasys można zmniejszyć koszty produkcji i czas na nią poświęcony aż o 90 procent. Kluczowe założenia pracy rzeczoznawców firmy Stratasys to zapewnianie najlepszych możliwych urządzeń i usług, jak również wsparcie techniczne oraz merytoryczne. Bestsellery z oferty drukarek 3D firmy Stratasys to kolekcja F123 Series – drukarki do zaawansowanego prototypowania, polecane dla biznesu oraz przemysłu. Nowinką w naszej ofercie jest kolekcja F120 – kompaktowa wersja drukarek 3D do szybkiego prototypowania z przemysłową precyzją.

Formlabs – desktopowe drukarki 3D

Drugim uznanym producentem drukarek 3D jest Formlabs. Czym wyróżnia się ta firma na rynku urządzeń do druku 3D? Formlabs dostarcza niezwykle zaawansowane technicznie desktopowe drukarki 3D oraz specjalistyczne metody przyrostowego wytwarzania, jak m.in. SLA i SLS. Nowością w ofercie CadXpert jest drukarka Form 3 – model desktopowy, działający w autorskiej, prekursorskiej technologii LFS (Low Force Stereolithography), która stanowi odmianę technologii SLA. Ta drukarka – podobnie jak wszelkie pozostałe urządzenia firmy Formlabs – charakteryzuje się nieskomplikowaną obsługą oraz ergonomiczną konstrukcją. Czym autorska technologia LFS odróżnia się od SLA? Jeszcze lepszymi efektami druku z żywic fotopolimerowych: większą dokładnością oraz prędkością druku, a także dokładniejszym odzwierciedleniem najmniejszych elementów. W technologii LFS warunki druku są utrzymane na stałym poziomie, dlatego można szybko wydrukować jednakowe prototypy, co jest wyjątkowo pożądane w masowej, seryjnej produkcji.

MakerBot – druk w technologii FDM

MakerBot konstruuje wysokiej jakości profesjonalne drukarki 3D, działające wykorzystujące technologię FDM. Drukarki 3D tego producenta są w szerokim zakresie stosowane w przeróżnych sektorach przemysłu, biznesu, edukacji i wielu pozostałych. Najświeższy model, tj. drukarka MakerBot Method X, to urządzenie wspierane przez Stratasys. To sprzęt, który korzysta z materiałów dostępne dla kolekcji Method, ABS oraz materiał podporowy Stratasys SR-30. W Method X drukowanie odbywa się w zamkniętej komorze nagrzewanej do 100°C. Druk jest precyzyjny i solidny, a w czasie procesu drukowania nie pojawiają się odkształcenia ani przemieszczenie się warstw.

Dane firmy:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]