Dom bez pyłów zawieszonych i drobnoustrojów – o oczyszczaczach powietrza

Dom bez pyłów zawieszonych i drobnoustrojów – o oczyszczaczach powietrza

Kwestia pyłu zawieszonego w powietrzu zagościła już w świadomości zwykłego mieszkańca Polski i z rzadka jest bagatelizowana. Polacy zauważyli, że jakość powietrza, które codziennie wdychamy, wyraźnie oddziałuje na nasz stan fizyczny. Aczkolwiek tak długo jak nie będą wdrożone systemowe rozwiązania, każdy powinien sam zatroszczyć się o swoje samopoczucie, przykładowo poprzez zaopatrzenie się w oczyszczacz powietrza.

Oczyszczacze powietrza – rozwiązanie pomocne mieszkańcom metropolii

Im bardziej zindustrializowany region, tym większa groźba występowania wysokiej kondensacji pyłów zawieszonych PM2,5 i PM10. Na rozwój licznych schorzeń układu oddychania podatni są głównie mieszkańcy dużych miejscowości lub okolic w pobliżu fabryk emitujących do atmosfery spore ilości tych pyłów. Regularne stosowanie oczyszczaczy powietrza jest sposobem na pokaźne zmniejszenie niekorzystnego wpływu pyłów na zdrowie. I nie jest to w tym momencie coś nowego na krajowym rynku – oczyszczacze powietrza szeregu renomowanych producentów, jak przykładowo Meaco, GREE bądź Airdog, od lat znajdują się w ofercie polskich sklepów. Co istotne, poza eliminacją z atmosfery zanieczyszczeń, nierzadko posiadają one także inne pożyteczne funkcje.

Typy i zastosowania oczyszczaczy powietrza

Oczyszczacze powietrza dostępne są w rozmaitych rozmiarach, wobec tego bez problemu dobierzemy sprzęt właściwe do określonej objętości pokoju. Oczyszczacze są niezbyt duże, dlatego swobodnie daje się przenieść je pomiędzy pomieszczeniami. Poza eliminowaniem z powietrza pyłów zawieszonych PM10 i PM2,5, zatrzymują one też mikroorganizmy oraz grzyby, które mogą być przyczyną szeregu reakcji alergicznych bądź chorób, a także niebezpieczny formaldehyd. Wiele oczyszczaczy powietrza oprócz tego jonizuje oraz nawilża powietrze, co wytwarza w mieszkaniu rześką atmosferę, a jednocześnie umożliwia niczym niezakłócony sen. Część oczyszczaczy ma także czujniki alarmujące o wysokim stężeniu dwutlenku węgla. Kupno oczyszczacza powietrza poleca się głównie alergikom.