Czym się różni roleta ścienna od okiennej?

Czym się różni roleta ścienna od okiennej?

Marzysz o roletach w swoich pomieszczeniach, jednak jest to niemożliwe, bo nie da się ich zamontować na oknie? Jest na to rozwiązanie. Dla ludzi w Twojej sytuacji wynaleziono rolety ścienne. Odróżniają się od rolet okiennych tym, że montuje się je na ścianie lub suficie. Czy warto postawić na taki typ rolety? Gdzie rolety ścienne sprawdzą się najlepiej?

Rolety ścienne wewnętrzne gładkie

Pierwszym rodzajem rolety ściennej jest model wykonany z gładkiej tkaniny. Taka roleta ma zwykle półzaciemniający poziom. Wpuszcza ona część światła do pomieszczenia, ale chroni przed przesadnym rozgrzewaniem się i zbyt dużą ilością światła. Atutem takich rolet jest prosty montaż na ścianie lub suficie. Porównując je do rolet okiennych, które nie wymagają wiercenia, śrub ani szczególnych umiejętności monterskich, rolety ścienne wymagają wykonania dwóch otworów, które utrzymają rolkę rolety.
Inną, ważną różnicą między roletami okiennymi i ściennymi, jest odległość rolety od szyby. Im bliżej okna znajduje się roleta, tym bardziej chroni przed światłem i nagrzewaniem gwarantuje. Rolety ścienne są bardziej oddalone od szyby niż rolety okienne, dlatego najlepiej instalować je w pomieszczeniach, do których powinno docierać więcej promieni słonecznych.

Rolety ścienne dzień i noc

Drugi rodzaj rolety ściennej to jej model dzień i noc. Tutaj stopień przepuszczalności światła jest zależny od zwartości splotu materiału i gramatury tkaniny, z której wyprodukowano roletę. Rolety dzień noc rodzaju zebra to nowoczesne i designerskie projekty. Ich niepowtarzalny wygląd, dzięki strukturze z skrzyżowanych pasów, powoduje, iż pasują do stylowych, nowoczesnych wnętrz. Rolety dzień noc wytwarza się w wariancie ściennym i okiennym. W zależności od potrzeb czy typu okna można wybrać jedną z tych rolet. Taki rodzaj rolety polecamy szczególnie do nietypowych ram okiennych, z wieloma kwaterami.