Czemu służą i z czego są wykonanie ochraniacze dla koni?

Czemu służą i z czego są wykonanie ochraniacze dla koni?

Jeśli potrzebujesz ochraniaczy dla koni, koniecznie sprawdź https://horse-trade.pl/pl/c/Ochraniacze-dla-konia/44.

Osoby, które na co dzień nie pasjonują się jeździectwem, często są zdziwione, iż nogi koni trzeba chronić odpowiednimi ochraniaczami. Wachlarz artykułów tego rodzaju jest niesłychanie bogaty i w sprzedaży dostępnych jest wiele ochraniaczy dla koni wyprodukowanych z przeróżnych materiałów. To sprawia, iż nawet profesjonalni jeźdźcy mają czasem problem z ich wyborem.

Ochraniacze dla konia – skokowe, ujeżdżeniowe, transportowe

Najważniejszym kryterium wyboru ochraniaczy, które trzeba ubrać zwierzęciu, jest typ aktywności, jaką w danej chwili podejmuje koń. Jest wiele rodzajów ochraniaczy: skokowe, ujeżdżeniowe, transportowe, stajenne, crossowe, rajdowe oraz specjalistyczne, a każde z wymienionych posiada nieco inne zadanie. Na przykład, ochraniacze ujeżdżeniowe zmniejszają ryzyko powstania urazów, stłuczeń, jak również skaleczeń, które niekiedy mogą zdarzyć się w czasie ćwiczeń ujeżdżeniowych. Ochraniacze tego rodzaju świetnie pochłaniają dynamikę uderzenia, a równocześnie podtrzymują staw pęcinowy. Z kolei ochraniacze skokowe cechują się twardym pancerzem skoncentrowanym na zabezpieczeniu boków i tylnej części kończyny zwierzęcia, co osłania ją w przypadku uderzenia o drążek przeszkody. Ochraniaczami transportowymi zaś ochrania się nogi koni sportowych, które z racji udziału w rozlicznych zawodach jeździeckich przemieszczane są raz za razem po kilkadziesiąt kilometrów od stadniny. Muszą one być wytworzone z materiałów, które nie będą powodować otarć nawet w czasie wielogodzinnej podróży. W sklepach z asortymentem jeździeckim znajdziesz również kaloszki dla konia, które opracowano z myślą o zwierzętach, które się ścigają. Kaloszki zabezpieczają piętkę koni, które w czasie biegu uderzają tylnymi kończynami o przednie.

Ochraniacze dla koni – z jakich tworzyw się je produkuje?

Jeźdźcy poszukujący ochraniaczy dla konia znajdą nadzwyczaj obszerną ofertę produktów, odróżniających się od siebie nie tylko materiałem, z których są wytwarzane, ale kosztem. Naturalnie, najbardziej ciekawe wizualnie są ochraniacze ze skóry, lecz trzeba o nie stosownie troszczyć i konserwować je po każdym użyciu, w przeciwnym razie za jakiś czas będziemy zmuszeni wymienić je na nowe. Inne tworzywa, z których wykonuje się ochraniacze, to wytrzymały i lekki neopren oraz inne materiały syntetyczne. W sklepach sprzedawane są także kaloszki produkowane z gumy.

Dane firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]