Chroń ciało w czasie jazdy – o ubraniach na motocykl

Chroń ciało w czasie jazdy – o ubraniach na motocykl

Jeśli potrzebujesz odzieży motocyklowej, koniecznie sprawdź https://www.legato-motocykle.pl/pol_m_Dla-Motocyklisty_Odziez-motocyklowa-10882.html.

Od dawna wiadomo, iż poruszanie się na motocyklu nie jest najbezpieczniejszą czynnością. W razie kolizji prowadzący motocykl nie jest zabezpieczony przez pasy i bezpośrednio odczuwa on siłę zderzenia. Stąd tak kluczowe dla każdego motocyklisty jest posiadanie właściwej odzieży opracowanej z myślą o jeździe tego typu. Odzież motocyklowa nie tylko zmniejsza możliwe obrażenia prowadzącego, ale też ochrania go przed promieniami słonecznymi, wiatrem oraz deszczem, co zwiększa wygodę jazdy.

Podstawowe ubranie na motocykl – co przede wszystkim warto posiadać?

Kompletując Ubranie na motocykl na początku powinno się zaopatrzyć się w kask, gdyż zgodnie z zapisami prawa o ruchu drogowym jego posiadanie jest obowiązkowe, obojętnie czy pędzimy sportowym ścigaczem po autostradzie, czy jedziemy wolno na skuterze. Jest to również kluczowy element protekcji motocyklisty, ochraniający czaszkę przed ranami mogącymi wywołać ciężkie konsekwencje dla jego zdrowia, a czasem i życia.

Do zabezpieczenia pozostałych części ciała w czasie jazdy jest masę opcji. Miłośnik motorów może zebrać swój ubiór sięgając po odpowiednią kurtkę oraz spodnie przeznaczone specjalnie do jazdy na motorze albo wybrać kombinezon. W sklepach dla motocyklistów w sprzedaży znajdziemy odzież tekstylną i skórzaną. Niewątpliwie, skóra jest niesłychanie wytrzymałym na zniszczenia półproduktem, co nie znaczy, że ubrania na motocykl wytworzone z tekstyliów ochrania w mniejszym stopniu – wykorzystuje się w nich materiały o dużej odporności na wysoką temperaturę oraz ścieranie. Te elementy okrycia motocyklisty są uzupełnione o stosowne wzmocnienia (slidery) osłaniające kolana, barki oraz łokcie, które w trakcie wypadku są wyjątkowo narażone na urazy.

Buty, zbroje oraz pozostałe dodatki

Kolejnymi ważnymi częściami odzieży motocyklowej są obuwie i rękawice. Rękawice w czasie wypadku ochraniają dłonie przed ciężkimi urazami, ponieważ to nimi instynktownie osłaniamy resztę ciała wyciągając je przed głowę i tors, przez co narażamy je na głębokie otarcia skóry i złamania. Dobrze zatem zaopatrzyć się rękawice ze wzmocnionymi modułami ochraniającymi wewnętrzną powierzchnię dłoni i kostki. Odpowiednie buty na motocykl poza tym, że osłaniają delikatne kości śródstopia, dają też lepszą przyczepność, a przez to lepsze panowanie nad ciężkim motocyklem.

W jakie jeszcze elementy ubrań na motocykl powinno się posiadać? To oczywiście plecaki, kominiarki, gogle o ile stosujemy kask crossowy, jak również posiłkowe slidery, ochraniacze albo zbroje.

Dane firmy:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]