Bursztyn w biżuterii

Bursztyn w biżuterii

Zamów biżuterię z bursztynem

Biżuteria z bursztynem zawsze jest modna – zarówno u młodzieży, jak i nieco bardziej dojrzałych osób. Jej popularność nie może bądź co bądź dziwić – złoto Północy należy przecież do najpiękniejszych surowców, a łatwość jego preparacji sprawia, że wyprodukowane z niego naszyjniki mogą dopasować się do najróżniejszych mód. By zachować jej właściwości, powinniśmy o jantar odpowiednio zadbać. O co chodzi? Przeczytajcie nasz poradnik.

W czym przechowywać biżuterię z bursztynem?

Złoto północy to niezwykle wrażliwy surowiec – z tego powodu biżuteria z bursztynem koniecznie powinna być przechowywana we właściwych warunkach. Jantarowy wisiorek powinniśmy owinąć jedwabną tkaniną, a potem szczelnie zapakować w folię oraz umieścić w drewnianej szkatułce. Pamiętajmy, by w jednej paczce nie przechowywać dwóch przedmiotów – mogą się bowiem wzajemnie uszkodzić.

Czyścimy biżuterię z bursztynem

Bursztyn nie znosi mocnych środków chemicznych. Lepiej zatem zrobimy, wykorzystując do jego czyszczenia łagodniejsze specyfiki – między innymi mleczko migdałowe oraz kosmetyki dla dzieci. Biżuteria z bursztynem powinna być czyszczona delikatną ścierką, lekko zwilżoną wodą – pod żadnym pozorem nie może być jej zbyt wiele.

Zabytkowa biżuteria z bursztynem

Odkopałeś w szufladzie starą biżuterię z bursztynem? Na pewno nadal jest piękna, jednak czas odcisnął na niej swoje piętno. Czy można ją odnowić? Próbując zrobić to samodzielnie, możesz tylko pogorszyć sprawę – najlepiej zatem postąpisz, zwracając się o pomoc złotnika.

Dane firmy:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]