Bryczesy do jazdy konnej – charakterystyka

Bryczesy do jazdy konnej – charakterystyka

Jeśli chcesz nabyć bryczesy do jazdy konnej, odwiedź tę stronę

Jazda na koniu wymaga nie tylko dużych pokładów cierpliwości, godzin pracy i wielu wyrzeczeń, ale także odpowiednich elementów odzieży, które nie będą krępować ruchów. Chcesz zamówić wysokiej jakości bryczesy do jazdy konnej? Szeroki wybór asortymentu znajdziesz w sklepie Horse-Trade.pl!

Spodnie bryczesy do jazdy konnej

Bryczesy to rodzaj spodni przeznaczonych do jazdy konnej. Cechuje je brak ciasnych szwów w miejscach, gdzie nogi przylegają do siodła, dzięki czemu minimalizują ryzyko otarć naskórka. Prawidłowo wykonane bryczesy do jazdy konnej powinny być ciasne i elastyczne, a jednocześnie nie krępować ruchów i umożliwiać komfortową jazdę w różnych warunkach. W sklepie Horse-Trade.pl dostępne są bryczesy wykonane z wysokiej jakości materiałów – specjalnych tkanin softshell czy bawełny z lycrą, dzięki którym dżokej poczuje pełną swobodę.

Jak wybrać najodpowiedniejsze spodnie bryczesy?

Bryczesy do jazdy konnej powinny być w pierwszej kolejności dostosowane do budowy ciała dżokeja i odpowiadać jego indywidualnym potrzebom. Poszukując odpowiednich spodni jeździeckich należy upewnić się czy mają one specjalne wzmocnienie, zwane lejem, który jest wytwarzany z skóry ekologicznej, silikonu lub innych surowców dających porządną przyczepność do siodła. Bryczesy mogą mieć lej pełny, który obejmuje też uda i łydki, lub kolanowy. Oddzielną kategorią spodni są zimowe bryczesy do jazdy konnej – powinny one być wyposażone w warstwę wodoodporną oraz termoizolacyjną, które zapewniają komfort termiczny w czasie jazdy. Ważne są również walory użytkowe – liczne kieszonki i rozciągliwe zakończenia nogawek.

Dane firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]