Bezpieczna jazda konna – toczki i kaski do jazdy konnej

Bezpieczna jazda konna – toczki i kaski do jazdy konnej

Szukasz kasków jeździeckich? Kliknij tutaj

Jazda konna jest jedną z tych dyscyplin sportowych, gdzie zagrożenie upadkami jest dość duże. A te, ze względu znaczną wysokość oraz prędkość, mogą być naprawdę niebezpieczne. Na urazy narażona jest w szczególności głowa jeźdźca, która bezwzględnie musi być należycie chroniona. W sklepach z artykułami dla amatorów jazdy konnej dostępne są dwa typy ochrony na głowę – toczki oraz kaski jeździeckie. Które z nich jednak gwarantują lepszą ochronę? Co warto wiedzieć któregoś z tych akcesoriów?

Toczek czy kask do jazdy konnej? Co wybrać?

Zwykła, myśliwska czapka była pierwszym jeździeckim okryciem głowy. Jej fason był inspiracją do powstania toczków. Dzisiejszy toczek jeździecki jest z reguły wykonany z włókna szklanego i jest czymś pośrednim pomiędzy kaskiem, a tradycyjną czapką. Nie gwarantuje jednakże tak solidnej ochrony jak kask, przez co zalecany jest raczej przy rekreacyjnej jeździe o niedużej prędkości. Pod tym względem dużo lepiej wypada kask jeździecki, stosowany przez wyczynowców, który ma atesty stosownych organizacji – w naszym kraju jest to PZJ.

Kupujemy toczek lub kask jeździecki

Najistotniejszą kwestią przy zakupie kasków do jazdy konnej jest bezpieczeństwo. Kask winien posiadać stosowne certyfikaty, a także być idealnie dopasowany do kształtu głowy jeźdźca bądź umożliwiać regulację swojego rozmiaru. Do kasku należałoby dokupić akcesoria – w szczególności pokrowiec, który uprości jego przewożenie i pozwoli uniknąć zabrudzenia. Wybierając kask nie powinno się też iść na kompromis. Tym samym, jeżeli w naszym mieście nie znaleźliśmy odpowiedniego modelu, warto złożyć zamówienie w sklepie internetowym.

Dane firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]