Bagaż na dachu lub z tyłu auta – uchwyty samochodowe

Bagaż na dachu lub z tyłu auta – uchwyty samochodowe

Jeśli potrzebujesz uchwytów samochodowych, odwiedź ten adres

Wyjazd samochodem na wczasy wymaga znalezienia miejsca na wszelkie potrzebne w trakcie wypoczynku akcesoria. Zazwyczaj nie mieszczą się one w bagażniku. Po pierwsze dlatego, że ich ilość w przypadku dużej rodziny jest znaczna, a po drugie, ze względu na spore gabaryty niektórych przedmiotów. Tu należy wspomnieć przede wszystkim o nartach i rowerach, których schowanie w bagażniku typowego rodzinnego samochodu jest praktycznie niemożliwe. Rozwiązaniem tego problemu są bagażniki dachowe i uchwyty samochodowe przystosowane do transportu wymienionych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – zamontuj box dachowy

Pakowność auta w dużym stopniu zwiększa wykorzystanie bagażnika dachowego w postaci boxu. Ten rodzaj bagażnika nie tylko gwarantuje transportowanym sprzętom osłonę przed wilgocią i uszkodzeniami mechanicznymi, ale także nie zmniejsza znacząco osiągów pojazdu, bowiem ma opływowy kształt. Do jego założenia niezbędne są specjalne poprzeczki samochodowe, nazywane relingami. Jeżeli nasz samochód nie jest wyposażony w nie fabrycznie, możemy je założyć sami. Miejmy jednakże na uwadze, aby dobór modelu odpowiedniego do budowy naszego auta oraz montaż poprzeczek powierzyć zawodowcom. Przy samodzielnym ich założeniu zamocowanie bagażnika może okazać się nietrwałe.

Uchwyty samochodowe na tył i dach auta

Poza poprzeczkami samochodowymi, możemy także kupić specjalne uchwyty samochodowe, dzięki którym przetransportujemy samochodem SUPy, rowery czy narty. Uchwyty tego typu są zwykle dedykowane do transportu konkretnego sprzętu – gwarantują więc wysoki poziom bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe można zamontować zarówno na dachu samochodu, jak i w jego tylnej części – na haku holowniczym lub klapie. To drugie rozwiązanie jest polecane z uwagi na to, iż rowerom nie grozi wtedy kolizja z wiaduktami, nisko wiszącymi gałęziami i tablicami.

Dane firmy:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]