Aparat do drenażu limfatycznego w domu? Teraz to możliwe!

Aparat do drenażu limfatycznego w domu? Teraz to możliwe!

Jeśli szukasz aparatu do drenażu limfatycznego, koniecznie odwiedź ten adres.

Drenaż limfatyczny to zabieg, którego zadaniem jest poprawienie krążenia limfy w organizmie. Drenaż ręczny opracował duński fizjoterapeuta w trzecim dziesięcioleciu XX w. – to najrozmaitsze chwyty terapeutyczne, m.in. ruchy obrotowe oraz czerpiące, których częstotliwość i siłę fizjoterapeuta dopasowuje za każdym razem do punktu masażu oraz kondycji zdrowotnej pacjenta.

Urządzenie do drenażu limfatycznego – pobudzenie krążenia chłonki

W ostatnich latach fizjoterapeuci coraz częściej używają urządzenia do drenażu limfatycznego, które odtwarzają masaż wykonywany ręcznie. Taki sprzęt to specjalne rękawy podzielone na komory, które wsuwa się na obrzękłe kończyny górne i dolne. Dzięki wtłoczeniu powietrza w poszczególne przegrody rękaw naciska na kończynę, wspomagając w ten sposób przepływ limfy. Jest multum powodów do poddania się zabiegowi drenażu limfatycznego. To między innymi obrzęki i zastoje limfatyczne, zwyrodnienia stawów, a także obrzęki pooperacyjne (np. po operacji tarczycy albo mastektomii) obrzęki lub powstałe w wyniku urazów. Korzysta się z niego dodatkowo w zabiegach estetycznych – jako wsparcie w likwidacji cellulitu i wspomagająco podczas procesu odchudzania. Presoterapia jest także na co dzień stosowana wśród zawodowych sportowców, przede wszystkim jako element regeneracji powysiłkowej.

Domowe urządzenie do presoterapii

Wiele opcji wykorzystania urządzeń do drenażu limfatycznego przyczyniło się pozytywnie do rozwoju tych aparatów. Obecnie osoby często korzystające z tej metody terapii mogą przeprowadzić zabieg w we własnym mieszkaniu, dzięki innowacyjnym urządzeniom Move4, Move6 i Move8 marki CarePump. Domowe urządzenia do masażu limfatycznego tego producenta wyróżniają parametry porównywalne do sprzętu wykorzystywanego w placówkach fizjoterapeutycznych. Numer w nazwie modelu oznacza ilość komór mieszczących się w mankietach – im więcej przegródek, tym efektywniejszy jest drenaż. Urządzenia CarePump nie zabierają wiele miejsca oraz są dość lekkie, dlatego bez przeszkód można wziąć je w podróż, np. na zagraniczne zawody sportowe.

Co ważne, poddanie się zabiegowi masażu uciskowego powinno być wcześniej omówione z lekarzem. Nie rekomendujemy postanawiać o tym samemu, dlatego że istnieją przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego masażu (to m.in. zakrzepica i choroby wirusowe oraz bakteryjne, które powinno się wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]