Obsługa prawna z zakresu prawa spadkowego

Obsługa prawna z zakresu prawa spadkowego

Kancelaria Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. świadczy pełną pomoc prawną z dziedziny prawa spadkowego. Dysponujemy szerokim doświadczeniem w prowadzeniu spraw o podział spadku bądź stwierdzenie nabycia spadku. Nie są nam również obce problemy prawne związane z zachowkiem czy dziedziczeniem przedsiębiorstw lub udziałów w spółkach.

Fazy przygotowania do prowadzenia spraw spadkowych

Współpracę w sprawach spadkowych zaczynamy od swobodnej konwersacji z Klientem oraz od omówienia problemu, z jakim się do nas zgłasza. Ważne jest, by już przy pierwszym spotkaniu w sposób zrozumiały, klarowny i kompleksowy przedstawić oraz wytłumaczyć zainteresowanemu stopień skomplikowania sprawy. Następnym krokiem jest zaznajomienie się z potrzebną dokumentacją, także pomoc Klientom w jej zgromadzeniu, a w dalszej kolejności zaplanowanie razem ze spadkobiercami stosownej dla charakteru sprawy procedury działania i sporządzenie odpowiednich pism. Staramy się rozwiązywać problemy Klientów w każdym stadium sprawy spadkowej, reprezentując ich w czasie spadkowego postępowania sądowego, jak i doradzając przy projektach testamentów. Oferujemy wsparcie też dla Klientów dążących do pozasądowego rozwiązywania sporów. W takim wypadku możemy zaproponować przygotowanie i wsparcie w negocjacjach ugodowych.

Spadki – szczególny typ postępowań

Charakter spraw spadkowych, pomoc osobom, które dopiero co pożegnały bliskich członków rodziny, wymaga całkowitego zrozumienia i subtelnego podejścia. Często wiąże się to z kooperacją z wieloma zaangażowanymi emocjonalnie krewnymi, dla których uregulowanie spraw majątkowych po zmarłym pozostaje bolesnym obowiązkiem. W takich sytuacjach nasz zespół, wykorzystując wieloletnie doświadczenie, które pozostaje bezcenne, prowadzi sprawę spadkową podejmując działania pełne empatii.