Trekking w Alpach – wycieczki nie tylko dla zaawansowanych

Trekking w Alpach – wycieczki nie tylko dla zaawansowanych

Oferta wycieczki w Alpy Austriackie w dobrej cenie. Sprawdź co dla Ciebie stworzyliśmy.

Polscy sympatycy gór, którzy znają już z każdej strony wszystkie trasy w w Górach Świętokrzyskich, w Karpatach oraz w Sudetach, częstokroć zaczynają poszukiwać nowych wrażeń i kartkują oferty wypraw w inne góry Europy. Licznych z nich skusi podróż w Alpy, gdzie prawdopodobnie pierwszy raz w życiu spotkają się z trekkingiem oraz narciarstwem wysokogórskim.

Zjawiskowe Alpy – fantazja alpinistów z całego świata

Alpy są najwyższym górskim łańcuchem w Europie, którego obszar obejmuje kilka europejskich państw, między innymi Austrię, Niemcy, Liechtenstein oraz – naturalnie – Francję, gdzie leży najwyższy szczyt Starego Kontynentu, a więc Mont Blanc, zwany także Dachem Europy (ma on 4808 m n.p.m.). Lecz nie jest to jedyny czterotysięcznik w Alpach – inne malownicze szczyty, o zdobyciu których fantazjują wspinacze ze wszystkich stron świata, to na przykład Zumsteinspitze – 4563 m n.p.m., Täschhorn – 4491 m n.p.m. czy Dom – 4545 m n.p.m., jak również inne znaczące dla alpinizmu wierzchołki, jak Trzy Szczyty Lavaredo oraz Aiguille du Dru. Rozróżnia się wyższe Alpy Zachodnie i niższe Alpy Wschodnie.

Wyprawy w Alpy – wybierz te prowadzone w małych grupach

Jakie wyprawy w Alpy oferują krajowi organizatorzy trekkingów oraz wycieczek w góry? Jest sporo interesujących propozycji przeznaczonych dla miłośników gór o rozmaitym poziomie zaawansowania. Ci, którzy nie mieli wcześniej kontaktu z narciarstwem wysokogórskim, ale posiadają optymalną wydolność fizyczną i nabyli już należyte umiejętności narciarskie, mogą uczestniczyć w 7-dniowym skitourze po terenach włoskiego Południowego Tyrolu. Z kolei dla bardziej zaawansowanych organizowane są wyprawy na austrackie via ferraty połączone ze szkoleniami pod okiem instruktora-przewodnika, co pozwala zdobywać nowe kwalifikacje. Tym, których obchodzi zwłaszcza aspekt szkoleniowy, polecamy 10-dniowy Projekt 6000, którego celem jest szkolenie z podstaw bezpiecznego przemieszczania się w wysokich górach. Niezaprzeczalną zaletą tych wypraw jest to, że organizowane są w niewielkich, zwykle siedmioosobowych grupach, co powoduje, że każdy z uczestników otrzymuje wnikliwą uwagę opiekunów.

Z profesjonalnymi szkoleniowcami i przewodnikami, wyprawa w Alpy będzie cudownym doświadczeniem, przynoszącym satysfakcję z przezwyciężania osobistych ograniczeń, ale także rozbudzającym apetyt na więcej.

Dane firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]