Zdiagnozowano u Ciebie starczowzroczność? Zgłoś się na zabieg

Zdiagnozowano u Ciebie starczowzroczność? Zgłoś się na zabieg

Więcej informacji o korekcji starczowzroczności.

Presbiopia, czyli starczowzroczność, to jeden z samoistnych procesów powiązanych bezpośrednio ze starością. Jej przejawem jest pogorszenie widzenia na krótkie odległości, co w gruncie rzeczy przeszkadza w czytaniu książek, pisaniu, użyciu notebooka i telefonu komórkowego oraz podejmowaniu szeregu codziennych czynności. Starczowzroczność jest wynikiem zaburzenia zdolności akomodacji oka bądź jej zupełnej utraty. Metodą na poradzenie sobie z tą dolegliwością może być przepisanie szkieł korekcyjnych, jakkolwiek rodzi to pewne trudności. Soczewki do bliży utrudniają dostrzeganie dali, okulary dwuogniskowe nie zawsze są komfortowe, a modele progresywne są z reguły drogie. Najlepszym wyjściem może okazać się wobec tego pozbycie się starczowzroczności podczas zabiegu.

Leczenie presbiopii – wykonuj bez ograniczeń proste czynności

Jak już nadmieniliśmy, leczenie presbiopii pozwala ustrzec się szeregu przeszkód przy realizowaniu niezbędnych, najprostszych aktywności. Jednostki cierpiące na to schorzenie (warto zaznaczyć, że nierzadko pierwsze objawy presbiopii ujawniają się już ukończeniu 40 roku życia) mają trudności z czytaniem lub korzystaniem z laptopa, jak również jazdą komunikacją publiczną (trudności ze sprawdzeniem planów jazdy) bądź robieniem zakupów (w istocie ogranicza możliwość przeczytania opisu produktu). Poza tym, odwrotnie do krótkowzroczności, presbiopia nie jest rekompensowana przez zdolność wyraźniejszego widzenia dalszych obiektów, a używanie szkieł korekcyjnych bywa dla chorego niekomfortowe. Nie należy również zapominać, że wada ta się przez cały czas pogłębia, a każde następujące 2 lata lata skutkują przeważnie osłabieniem widzenia o około ćwierć dioptrii.

Leczenie starczowzroczności – jakie sposoby są możliwe?

Oprócz korekty z użyciem okularów, dostępne jest też leczenie presbiopii z wykorzystaniem wiązki lasera. Zapewniają one trwałe efekty i wykluczają potrzebę stosowania okularów. Metody takie jak PRESBYMAX® są także drogą ku temu, aby w trakcie pojedynczego zabiegu zupełnie zlikwidować wadę w obu oczach.

Dane firmy:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]