Wybielanie zębów przy pomocy światła

Wybielanie zębów przy pomocy światła

Lśniące i śnieżnobiałe zęby to wspaniała wizytówka każdego człowieka. Niestety bakterie codziennie oddziałują na nasze szkliwo i sprawiają, że staje się ono żółte. Nie zawsze domowe środki wybielające zapewniają dobre efekty. Jak odzyskać nieskazitelny uśmiech? Jakie metody wybielania są najbardziej efektywne?

Wybielanie zębów – gdy szczotkowanie nie pomaga

Szczotkowanie zębów po wszystkich spożywanych produktach pomaga zachować zdrowe szkliwo, ale nie zawsze ustrzeże przed nieestetycznymi zmianami. Kwasy i inne czynniki powodują, że nasze zęby przestają prezentować się estetycznie. Domowe sposoby pielęgnacyjne (woski, pasty, paski), nie zapewniają trwałych rezultatów. Na szczęście nowoczesna stomatologia estetyczna wypracowała skuteczne metody, które przywracają zębom biel. Jakie zabiegi są w tym momencie najbardziej popularne? Lekarze szczególnie rekomendują naświetlanie zębów lampą BEYOND, która przynosi satysfakcjonujące efekty już po 3 sesjach. Światło emitowane przez lampę jest zupełnie bezpieczne dla dziąseł.

Wybielanie zębów – określ barwę zębów przed zabiegiem

Jak wygląda wybielanie zębów lampą BEYOND? Pierwszym etapem jest przegląd stanu uzębienia. W dalszej kolejności przy pomocy specjalnego wzornika ustala się odcień zębów przed zabiegiem. Po przeprowadzeniu początkowych czynności, dentysta przystępuje do nałożenia żelu z utleniaczem na wybrany ząb lub wszystkie zęby. Kluczowy jest także dobór właściwego PH żelu. Żel aktywowany jest przez światło lampy i przechodzi przez szkliwo do zębiny skutecznie redukując przebarwienia. Metoda BEYOND wybiela zęby nawet o 14 tonów, efekty są zatem niesamowite i utrzymują się do dwóch lat. Po zabiegu trzeba unikać czerwonego wina, czarnej kawy przez przynajmniej tydzień. Znakomite rezultaty przynosi również wybielanie zębów za pomocą szyn wybielających.