Oczyszczacze powietrza – dowiedz się jak działają?

Oczyszczacze powietrza – dowiedz się jak działają?

Mieszkańcy miast stopniowo przekonują się, jakże ważna dla zdrowia i samopoczucia jest czystość powietrza. Wraz z powietrzem wprowadzamy do organizmu różnego typu zanieczyszczenia i alergeny: pyłki kwiatów, dym tytoniowy, roztocza, spaliny samochodów czy wirusy i drobnoustroje. Jak więc zadbać o oczyszczanie powietrza w miejscu pracy czy mieszkaniu?

Oczyszczacze powietrza – jak wiele alergenów usuną?

Aktualnie najodpowiedniejszym rozwiązaniem jest nabycie do domu oczyszczacza powietrza. To urządzenie poradzi sobie zarówno z z zanieczyszczeniami biologicznymi i cząsteczkowymi, jak i kurzami. Efektywność oczyszczaczy powietrza oblicza się definiując najmniejszą wielkość cząstki zanieczyszczenia, która zostanie wyłapana w ich filtrze. Urządzenia o wysokiej wydajności, zawierające tzw. filtry HEPA, wychwytują praktycznie wszystkie zanieczyszczenia o rozmiarze 0,3 mikrometra. Jednak oczyszczanie powietrza z właściwym urządzeniem może być jeszcze skuteczniejsze.

Sprawdź oczyszczacz powietrza Airdog

Innowacyjne oczyszczacze powietrza Airdog działają w oparciu o opatentowaną technologię Ionic Wind Technology, która gwarantuje maksymalny poziom filtracji. Zatrzymują one nawet drobiny o wielkości 0,0145 mikrometrów, co pozwala usunąć sadzę, pyły zawieszone PM2.5 oraz PM10 czy dym tytoniowy. Urządzenie Airdog X5 skutecznie i ekspresowo eliminuje również wirusa grypy, co zaświadczają przeprowadzone badania. Atutem oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich konstrukcja, która przyczynia się do obniżenia kosztów eksploatacji. Nie ma konieczności cyklicznej wymiany jednorazowych, wytwarzanych z papieru filtrów HEPA – kasetę filtracyjną i filtr wstępny można opłukać, zaś jonizator plazmowy po prostu przetrzeć suchą gąbką. Te oczyszczacze powietrza są ciche, energooszczędne oraz łatwe w użyciu.