Lasery wysokoenergetyczne – dla medycyny sportowej i estetycznej

Lasery wysokoenergetyczne – dla medycyny sportowej i estetycznej

Jeśli szukasz lasera wysokoenergetycznego, koniecznie wejdź na www.bardomed.pl

Terapia laserem wysokoenergetycznym to technika stosująca silnie skoncentrowaną wiązkę podczerwieni. Po przyłożeniu do skóry chorego specjalnej sondy podłączonej do aparatu, przenika ona wgłąb tkanek, gdzie wykazuje wielorakie działanie. Po pierwsze stymuluje komórki tkanki mięśniowej, po drugie zaś pobudza zakończenia nerwowe i blokuje receptory bólowe. To skutkuje zmniejszeniem odczuwania bólu, jak również usprawnia krążenie, czego konsekwencją jest lepsze ukrwienie tkanek. Nie dziwi więc, że ta metoda leczenia znajduje szerokie zastosowanie.

Laser wysokoenergetyczny – co nim leczymy?

Laser wysokoenergetyczny można użyć do rehabilitacji prawie wszystkich części ciała. Nieraz jest wykorzystywany przez personel opiekujący się zawodowymi sportowcami – świetnie nada się jako środek minimalizujący dolegliwości bólowe po treningach i leczący następstwa kontuzji takie jak: naderwania wiązadeł, achillodynia czy stłuczenia. Poza medycyną sportową, laser wysokoenergetyczny jest też używany między innymi w leczeniu zapalenia stawów, rwy kulszowej, dyskopatii szyjnej oraz różnego typu neuralgiach. Laser wysokoenergetyczny może być też pomocny w gabinetach kosmetycznych, dermatologicznych i w medycynie estetycznej.

Lasery wysokoenergetyczne – sondy prysznicowe i skanerowe

Lasery wysokoenergetyczne są emitowane przez specjalne aparaty. Do tego rodzaju urządzeń podłącza się przewodowe sondy, które następnie przykłada się do ciała pacjenta w miejscach zmienionych chorobowo. Same sondy mają różnorodną konstrukcję i, w rezultacie tego, odmienny sposób działania. Rozróżnia się między innymi sondy punktowe, prysznicowe oraz skanerowe, które wysyłają światło podczerwone lub ze spektrum czerwonego.

Dane firmy:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]