Kurs – pierwsza pomoc

Kurs – pierwsza pomoc

W naszym kraju co roku traci życie parę tysięcy osób tylko dlatego, że obserwatorzy wypadku nie są w stanie udzielić pierwszej pomocy przed przybyciem pogotowia ratunkowego. Reakcją na te niechlubne statystyki są coraz częściej pojawiające się oferty szkoleń z pierwszej pomocy, które pomogą nam zdobyć wiedzę i umiejętności niezbędne do dobrego zachowywania się w sytuacjach zagrożenia zdrowia.

W jakiej formie odbyć kurs pierwszej pomocy?

Część kursów pierwszej pomocy odbywa się za pomocą e-learningu. Szkolenia przez Internet pozwolą oszczędzić czas i pieniądze, jednakże nauka jest bardziej teoretyczna. Szkolenia tradycyjne wykorzystują specjalne fantomy do prowadzenia różnego rodzaju treningów z zakresu pierwszej pomocy – są praktyczne.

Kursy pierwszej pomocy – elementy szkolenia

Tematy poruszane w czasie szkolenia, zależą od wspólnych ustaleń organizatorów z odbiorcami szkoleń. Z pewnością, muszą się w nim znaleźć takie elementy, jak zabezpieczenie miejsca wypadku, a także skuteczne wzywanie pomocy. W części interaktywnej powinniśmy nauczyć się, jak udrożnić drogi oddechowe, opatrywać rany oraz co zrobić, w przypadku oparzeń elektrycznych czy zawału mięśnia sercowego.