Kiedy warto zdecydować się na terapię małżeńską?

Kiedy warto zdecydować się na terapię małżeńską?

Tu poznasz doświadczonych specjalistów, którzy wspomogą Cię w terapii małżeńskiej UK

Każde małżeństwo może wpaść w rozmaite problemy. Na szczęście teraz można sobie z nimi radzić bardzo sprawnie. Doskonałym rozwiązaniem okazuje się być terapia małżeńska prowadzona przez psychoterapeutę posiadającego odpowiednie kwalifikacje oraz doświadczenie.

Terapia małżeńska – w jakich sytuacjach pomaga?

Do terapeuty udają się pary borykające się z przeróżnymi trudnościami. Fachowiec pomaga przezwyciężyć trudności związane z niedochowaniem wierności jednego z małżonków, a także udzieli pomocy w przypadku nałogów, chociaż w takich sytuacjach często niezbędne będzie także specjalistyczne leczenie osoby. Psycholog udzieli wsparcia w czasie choroby małżonków lub ich dzieci. Jest nieoceniony w sytuacji, kiedy pomiędzy małżonkami pojawiają się konflikty, których nie umieją przezwyciężyć sami. Uczestnictwo w terapii małżeńskiej pomoże również przezwyciężyć problemy i scementować partnerstwo. Poprawia się zdolność porozumiewania się między mężem i żoną – dzięku temu ich małżeństwo rozkwita, a nie tkwi w miejscu. Terapeuta pomaga odkryć partnerom jakie są ich wzajemne oczekiwania i potrzeby. Zwraca on uwagę na to, że związek to nie wyłącznie czerpanie korzyści, ale przede wszystkim dawanie czegoś w zamian. Dzięki psychoterapeucie możliwe jest odkrycie przyczyn leżących u podłoża partnerskich problemów. Małżeństwo, które ma za sobą terapię małżeńską posiada wiedzę potrzebną do tego, by bardzo dobrze radzić sobie z kłopotami w przyszłości.

Terapia małżeńska – co wówczas, gdy mieszka się w Wielkiej Brytanii?

Polska emigracja, która dotarła do Wielkiej Brytanii sprawiła, że dzisiaj bez trudu można znaleźć polskiego psychologa też na terenie Zjednoczonego Królestwa. Mówienie po polsku ułatwia terapię i zwiększa komfort małżeństwa, które zdecydowało się na usługi specjalisty. Również na emigracji warto powalczyć o swój związek, który w wielu wypadkach właśnie po wyjechaniu z kraju zaczyna walczyć z przeróżnymi trudnościami. Należy wiedzieć, że terapia to nie coś, czego powinniśmy się wstydzić, a na skutek niej związek jest w stanie wkroczyć na zupełnie nowe tory. Rozstanie to zawsze ostateczność.

Dane firmy:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339