Cechy i działanie aparatu ultradźwiękowego

Cechy i działanie aparatu ultradźwiękowego

Zobacz, gdzie nabyć aparat ultradźwiękowy, wejdź na http://bit.ly/2EO30NG

W dzisiejszych czasach fizjoterapeuci coraz częściej stosują ultradźwięki o częstotliwości od 1 do 3 MHz. Oczywiście nie dzieje się tak bez powodu, bo właściwie aplikowane ultradźwięki pozytywnie oddziałują na ludzkie zdrowie. Stosuje się je do masażu mięśni, a generowana za ich pomocą wysoka temperatura działa kojąco na tkankę nerwową. Dlatego też masaż ultradźwiękami stosuje się do usprawnienia przepływu limfy, redukowania napięcia mięśniowego oraz uśmierzania bólu. Wszystko to możliwe jest jednak tylko przy użyciu dobrego aparatu do ultradźwięków.

Aparat do terapii ultradźwiękowej – jak działa?

Jak już nadmieniliśmy, aparaty do ultradźwięków generują dźwięki o stosownej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, stosowana od prawie stu lat, opiera się na dwóch rodzajach efektów: termicznych oraz atermicznych. Te pierwsze polegają w głównej mierze na nagrzaniu tkanek najbogatszych w kolagen – ścięgien, blizn, wiązadeł oraz stawów i znajdują zastosowanie w przygotowaniu organizmu do dużego wysiłku bądź przy leczeniu przeróżnego typu stanów zapalnych. Z kolei efekty atermiczne mają korzystne oddziaływanie na transfer płynów ustrojowych – zwłaszcza limfy.

Aparaty do ultradźwięków – przenośne czy stacjonarne?

Istnieją 2 typy aparatów do ultradźwięków – stacjonarne i przenośne. Przenośny aparat ultradźwiękowy będzie idealnym wyborem kierowaną do fizjoterapeutów dojeżdżających do pacjentów czy też podejmujących ich w kilku gabinetach. Jeżeli jednak fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, w którym podejmuje sporą ilość pacjentów – głównie w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia – lepszym zakupem będzie bardziej funkcjonalny i wydajniejszy stacjonarny aparat do ultradźwięków.

Dane firmy:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]