Bezpieczne i skuteczne zabiegi – laserowa korekcja wzroku

Bezpieczne i skuteczne zabiegi – laserowa korekcja wzroku

Na voigtklinikaoka.pl odnajdziesz wszystko, co trzeba wiedzieć o laserowej korekcji wzroku.

Praca w różnych zawodach, codzienny komfort czy możliwość uprawiania sportu bez szkieł korekcyjnych – to tylko niektóre z powodów, które przekonują nas do wykonania korekty laserowej wzroku. Popularność tej metody ostatnimi czasy ciągle rośnie, na co wpływ ma na pewno bardzo nikłe niebezpieczeństwo możliwych powikłań oraz lepsza technologia (i będąca jej rezultatem redukcja cen leczenia). Za przeprowadzeniem zabiegu korekty laserowej wzroku przemawiają także względy zdrowotne. Wiele badań udowadnia bowiem, iż nie leczone wady wzroku mogą przekształcić się w dużo poważniejsze problemy, bowiem stanowią czwarty (tuż po zwyrodnieniu plamki, zaćmie oraz jaskrze) powód ślepoty. Zgodnie ze statystykami z krótkowzrocznością zmaga się co trzeci mieszkaniec Starego Kontynentu.

Korekcja laserowa wzroku – na czym polega?

Laserowa korekta wzroku korzysta z możliwości formowania rogówki przy użyciu skupionej wiązki światła. W leczeniu krótkowzroczności, w wyniku wymodelowanie rogówki w jej środku osiąga się doskonałe rezultaty. Redukując jej obwód i unosząc środek, można z kolei wyeliminować hyperopię. Obecnie szeroko rozpowszechnionych rodzajem lasera wykorzystywanego podczas procedur laserowej korekcji jest laser femtosekundowy, który emituje krótkie wiązki podczerwieni. Umożliwia to dokonanie dokładnego formowania, a przy tym redukuje niebezpieczeństwo naruszenia zdrowych części rogówki. Za rekomendacją tej metody leczenia wad wzroku przemawia dużo argumentów. Kluczowe to w szczególności dokładność, mała inwazyjność, efektywność oraz niskie niebezpieczeństwo komplikacji. Trzeba napomknąć także o tym, że zabieg nie musi być wykonywany w znieczuleniu ogólnym.

Korekcja laserowa wzroku – jakie są przeciwwskazania?

Zanim zdecydujemy poddać się leczeniu laserem, warto wiedzieć o tym, że w niektórych sytuacjach lekarz nie podejmie się jego przeprowadzenia. Wśród najistotniejszych przeciwwskazań wyliczyć należy głównie karmienie piersią oraz ciążę, nieukończony 21 roku życia, schorzenia oczu jak np. zaćma, posiadanie rozrusznika serca, infekcje wirusowe czy choroby autoimmunologiczne.

Dane firmy:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]