Poruszaj się bezpiecznie po górach – zapisz się na kurs górski

Poruszaj się bezpiecznie po górach – zapisz się na kurs górski

Jeśli interesuje Cię pełna oferta zimowego kursu turystyki wysokogórskiej, zajrzyj na https://bit.ly/319gwXA.

Góry są piękne, ale także niebezpieczne. Praktycznie co kilka dni, a szczególnie w miesiącach, gdy wczasowicze tysiącami przyjeżdżają do popularnych miejscowości wypoczynkowych zlokalizowanych w pobliżu słynnych szczytów, dowiadujemy się o nowych nieszczęśliwych wypadkach z udziałem osób, które bez stosownego przygotowania wybrały się na wycieczkę szlakiem o najwyższej trudności. Dlatego pasjonatom wysokich gór chcącym nauczyć się przemieszczać po nich odpowiedzialnie rekomendujemy zapisać się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Kurs turystyki wysokogórskiej – szkolenie nie tylko z orientacji w terenie, asekuracji i chodzenia w rakach

Najlepszą drogą, żeby posiąść istotną wiedzę jest uczestnictwo w wszechstronnym kursie pod okiem profesjonalistów z każdego z najważniejszych obszarów związanych ze wspinaczką górską, innymi słowy przewodników górskich, ratowników górskich i instruktorów wspinaczki. Pod ich okiem partycypanci kursu turystyki wysokogórskiej nauczą się przykładowo prawidłowego posługiwania się czekanem, chodzenia na rakietach śnieżnych i w rakach, przyswoją sobie zasady asekuracji, autoasekuracji i metody ratowania się przy upadku, poruszania się w zespole linowym, jak również po trasach zaopatrzonych w via ferraty. Co kluczowe, kurs górski uczy uczestników podstaw orientacji w terenie, survivalu i medycyny górskiej, które okazują się niezbędne w razie przeróżnych niefortunnych zdarzeń. Szkolenie obejmuje także zasady poprawnego postępowania podczas lawiny.

Kursy górskie, w tym także kurs zimowej turystyki wysokogórskiej, prowadzi biuro Exploruj.pl, które posiada kilkunastoletnie doświadczenie jako organizator wycieczek w pasma górskie większości kontynentów. Szkolenia odbywają się w plenerze (w Polsce, na Słowacji oraz w Austrii) w niewielkich grupach, które na ogół mają nie więcej niż 5-6 osób. Skutkiem tego przyswajanie wiedzy odbywa się w komfortowej atmosferze. Instruktorzy mają wówczas sposobność ofiarować każdemu z uczestników szkolenia wystarczająco czasu i uwagi, żeby mogli oni w pełni opanować pełną wiedzę, wymaganą do pewnego poruszania się w górach.

Dane firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]