Dzieci też mogą gotować – warsztaty kulinarne dla dzieci

kurs gotowania dla dzieci

Dzieci uwielbiają asystować nam w gotowaniu – przystrajać wypieki czy wybierać i przynosić składniki. Chciałabyś rozwijać zapał kulinarny swojego malucha? Poznaj kursy gotowania dla dzieci. Od nas dowiesz się, czego dotyczą takie zajęcia.

Kurs gotowania dla dzieci kształtuje pomysłowość młodych kucharzy

Warsztaty kulinarne dla dzieci są przeznaczone dla maluchów w przedziale wiekowym od sześciu do dziesięciu lat. W trakcie kursu dzieci rozwijają swoją kreatywność oraz uczą się samodzielności i co jest niezmiernie ważne – zdobywają pożyteczne umiejętności. A po prostu doskonale się bawią. Dobieranie oraz mieszanie składników, ćwiczenie nieskomplikowanych przepisów oraz łączenie ulubionych smaków – to wszystko sprawia, iż dzieci z zapałem eksperymentują i są bardziej świadome w kuchni. Dzieci zapoznają się również z regułami, jakie należy stosować w kuchni, co w wysokim stopniu wpływa na ich bezpieczeństwo w trakcie kucharzenia. W warsztatach mogą też partycypować rodzice, toteż jest to znakomita okazja do spędzenia wspólnie czasu z dzieckiem. Opiekunowie mogą obserwować kulinarne osiągnięcia swoich dzieci, a potem spróbować tego, co przygotowały.

Warsztaty kulinarne dla dzieci z wykwalifikowanym szefem kuchni

Zajęcia trwają trzy godziny zegarowe i organizowane są w Krakowie. W czasie warsztatów uczestnicy przyrządzają danie główne i deser. Młodzi entuzjaści sztuki gotowania mogą wybrać specjały włoskiej kuchni – podjąć próbę upieczenia przystrojonej świeżymi dodatkami, aromatycznej tradycyjnej pizzy, albo przyrządzić wyborny makaron na słodko bądź słono. W trakcie kursu dzieci przygotowują również smaczny deser – mus z lodami truskawkowymi oraz mascarpone. Nauka powiązana z zabawą to wspaniały sposób na spożytkowanie wolnego czasu, a samodzielne przygotowywanie ukochanych dań przynosi dzieciom sporo satysfakcji. Nawet bardzo nieposłuszny maluch będzie z zaangażowaniem przykładać się do przyrządzania doskonałej pizzy lub ozdabiania tortu. Warsztaty kulinarne dla dzieci są organizowane przez wykwalifikowanego szefa kuchni, który posiada wieloletnie doświadczenie oraz bardzo dobre nastawienie do maluchów.

Dane firmy:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]