Digital painting – programy do malarstwa cyfrowego i jak wybrać kurs

Digital painting – programy do malarstwa cyfrowego i jak wybrać kurs

Na digitalownia.pl uzyskasz więcej szczegółów o Photoshop digital painting.

Sztuki wizualne nie pozostają w tyle i od dłuższego czasu usiłują dotrzymać kroku rozwojowi cyfrowemu. Zdolność malowania tradycyjnymi technikami obecnie nie jest już jedynym warunkiem, aby znaleźć pracę w branży gamingowej czy filmowej, gdyż te sektory rozrywki w procesie kreowania świata przedstawionego i postaci korzystają przede wszystkim z zaawansowanego oprogramowania komputerowego. Wiedząc o tych realiach wiele początkujących osób zaczynając swoją przygodę z rysunkiem z miejsca stara się poznać znane programy, używane na co dzień w malarstwie komputerowym.

Malarstwo komputerowe – nieograniczona wolność dla twórców

Istnieje sporo programów używanych obecnie do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa komputerowego. Jednym z najpopularniejszych z nich jest Adobe Photoshop, który pomimo że służył w pierwszej kolejności jako oprogramowaniem do obróbki zdjęć, błyskawicznie został ulubionym softwarem game devów i artystów. Wraz z sukcesem Photoshopa powstały kolejne podobne programy, jak między innymi Clip Paint Studio, GIMP czy Corel Painter, w których dzięki użyciu różnego rodzaju cyfrowych pędzli można stworzyć prace przywodzące na myśl obrazy wykonane temperą, akwarelami lub farbami olejnymi. Digital painting zapewnia twórcom ogromną wolność – artysta ma możliwość cofnięcia błędnych maźnięć pędzla, jak również ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowych farb nie musisz wszak uzupełniać!

Szukaj kursu Photoshop online z możliwością kontaktu z twórcą szkolenia

Właściwie lekcje malarstwa cyfrowego odbywa się w analogiczny sposób jak poznawanie tradycyjnych technik plastycznych. Jak najbardziej pierwsze kroki można postawić samodzielnie, aczkolwiek by właściwie rozwinąć swój warsztat, a jednocześnie poznać wszelkie opcje oprogramowania oraz najważniejsze metody stosowania pędzli, wypada wykupić kurs prowadzony przez kompetentnego instruktora. Jeśli w okolicy twojego miejsca zamieszkania nie funkcjonuje szkoła rysunku, która prowadzi zajęcia z digital paintingu, możesz kupić dostęp do przeróżnych video kursów Adobe Photoshop przez internet. Zróżnicowanie tematów jakie wyjaśniają takie kursy jest ogromne i uczą one dużo więcej niż wyłącznie podstaw działania programu. Istotne jest jednak, aby postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online postawić na taki, który umożliwia użytkownikowi skonsultowanie się z autorem kursu.

Dane firmy:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]