Usuwanie malware ze strony www to zadanie dla specjalisty

czyszczenie malware wordpress, usuwanie wirusów wp

WordPress stał się w ciągu ostatnich kilku lat tak modnym CMS-em, że liczbę sklepów i witryninternetowych tworzonych z jego wykorzystaniem szacuje się aktualnie na miliony. Powszechność korzystania z tego systemu zarządzania treścią sprawia, iż strony oparte na WordPressie są popularnym celem ataków hakerskich. W przypadku zawirusowania strony, nieodzowne będzie czyszczenie zainfekowanego WordPressa.

Jak zidentyfikować zainfekowanego WordPressa?

Nie możesz zalogować się na witrynę? Treści zostały podmienione nie przez Ciebie? Na witrynie pojawiły się linki do nieznanych Ci portali? A może ze strony internetowej wysyłana jest niechciana poczta? To tylko kilka z częstych przykładów alarmujących o zawirusowaniu strony. W takich przypadkach konieczne jest bezzwłoczne działanie w celu znalezienia powodu infekcji i przywrócenia witryny internetowej do właściwego funkcjonowania. Usuwanie infekcji z WordPressa częstokroć przekracza umiejętności ludzi, którzy każdego dnia parają się tylko tworzeniem sklepów oraz stron www na tym systemie zarządzania treścią, dlatego czyszczenie WordPressa ze złośliwych wtyczek bądź po atakach hakerskich warto powierzyć ekspertom od tego typu działań.

Jak przebiega usuwanie infekcji ze strony www?

Spece podejmujący się czyszczenia malware ze stron opartych na WordPressie w obrębie swoich działań naprawczych prowadzą wnikliwe sprawdzenie baz danych i plików strony. Analizują kod użytych na stronie motywów i wtyczek, jak również pliki wp-config i htaccess. W trakcie naprawy zainfekowanego WordPressa wdrażane są na stronie niezbędne zabezpieczenia, które zmniejszą ryzyko ponownej ataków. Jeśli trwające dłuższy okres czasu zawirusowanie spowodowało dodanie strony do spisu zagrożeń (na przykład w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu wirusów z CMS-a eksperci mogą podjąć również niezbędne kroki w celu wykreślenia jej z tego typu “czarnych list”. Cykliczne uaktualnianie CMS-a i używanych na stronie www wtyczek jest szczególnie istotne, ponieważ eliminacja wszelkich skutków ataku hakerskiego nie gwarantuje, że podobny przypadek nie nastąpi za jakiś czas.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]