Rejestracja domeny – krok po kroku

Rejestracja domeny – krok po kroku

Czytelna i funkcjonalna strona internetowa to najlepsza wizytówka każdej firmy. Interesuje Cię wykupienie domeny i nie masz pojęcia jak to zrobić? Dowiedz się, na co należy zwrócić uwagę przy zakupie domeny, a także jak sprawdzić dostępność domeny?

Rejestracja domen internetowej krok po kroku

Domeny internetowe oferowane na JCHost.pl pozwolą przyciągnąć uwagę internautów i zwiększą rozpoznawalność strony w internecie! Nasz rejestrator domen nie tylko oferuje intuicyjną administrację, ale także fachowe wsparcie techniczne. Wykupienie domeny należy rozpocząć od wskazania nazwy głównej strony, wiążący się z zakresem jej działalności. Ważny jest stosowny dobór słów kluczowych, a sama nazwa musi być też chwytliwa i nie może być za długa. Istotny jest także wybór końcówki domeny, czyli tzw. rozszerzenia. Do użycia są różne możliwości, m.in.: „.pl” – dla stron o zasięgu ogólnopolskim, „.com” – dla marek globalnych, „.org” – dla stowarzyszeń, fundacji i organizacji lub „.biz” – dla stron powiązanych z szeroko pojętym biznesem. Następnie konieczne jest sprawdzenie dostępności domeny – w tym celu należy posłużyć się wyszukiwarką domen.

Domeny do kupienia – rejestracja adresu

Kiedy dostępność domeny zostanie już potwierdzona, można przystąpić do czynności rejestracyjnych – podania danych teleadresowych firmy i wniesienia opłaty za abonament. Usługi oferowane przez JCHost.pl gwarantują łatwą rejestrację domeny, a także jej odnowienie po zakończeniu okresu abonamentowego. Wspomnieć warto fachową obsługę i pełną pomoc podczas konfiguracji domeny, które sprawiają, że rejestrator ten chętnie wybierają Klienci zainteresowani wykupieniem domeny.