Praktyczny poradnik – nienaturalne linki przychodzące

Praktyczny poradnik – nienaturalne linki przychodzące

Nienaturalne linki przychodzące są kluczową przyczyną, przez którą na naszą stronę internetową może być założony filtr Google. Czy jest szansa na uchronienie się od tych negatywnych konsekwencji?

Nienaturalne linki przychodzące – sztuczne kierowanie odbiorców na stronę

Nienaturalne linki przychodzące to generowanie sztucznej ilości odnośników kierujących odbiorców na naszą witrynę w sieci. Manipulują one miejscem strony w przeglądarce i tym samym łamią reguły uczciwego SEO ustalone przez koncern Google. Przeważnie nienaturalne linki przychodzące pojawiają się pod postacią artykułów promujących najeżonych licznymi odnośnikami. Szerzy się także proces kupowania linków, co skutkuje nałożeniem bana. Kiedy nierzetelne metody zostaną odkryte, strona jest zbanowana filtrem w Google za nienaturalne linki, co łączy się nagłym zmniejszeniem jej rangi w wyszukiwarce, nawet o 40 podstron.

W jaki sposób wyeliminować nienaturalne linki przychodzące

Trzeba podkreślić, że jeśli na stronę będzie założony filtr w Google za nienaturalne linki, mamy prawo starać się o przywrócenie dobrej pozycji w wyszukiwarce . Proces ten jest jednak bardzo długotrwały i nie gwarantuje pełnego powodzenia. Jeśli pragniemy zwielokrotnić prawdopodobieństwo szybkiego zdjęcia filtrów – zasięgnijmy porady profesjonalnej agencji pozycjonującej. Fachowcy momentalnie zdiagnozują rzeczywistą przyczynę i uporają się z nienaturalnymi linkami. Pamiętajmy, że zarówno samo pozycjonowanie, jak i likwidowanie filtrów od Google warto zlecać wyłącznie renomowanym firmom.