Portal o ciekawych wydarzeniach i atrakcjach w Małopolsce

Portal o ciekawych wydarzeniach i atrakcjach w Małopolsce

Skieruj się tu jeśli jesteś zainteresowany pięknymi miejscami w Małopolsce.

Choć województwo małopolskie jest jednym z mniejszych w naszym kraju, ma ono sporo do zaoferowania zarówno turystom zza granicy, jak i z innych części kraju. Dzieje się tu wiele, toteż czasem z trudem można znaleźć coś dla siebie w natłoku wiadomości o bieżących imprezach kulturalnych bądź sportowych oraz godnych zobaczenia zabytkach w Małopolsce.

Skąd czerpać rzetelne informacje o najpiękniejszych miejscach w Małopolsce?

Żeby pokazać zainteresowanym atrakcje turystyczne tego regionu, stworzono witryna visitmalopolska.pl. Znajdziesz tu wiadomości nie tylko o najciekawszych zabytkach oraz miejscach w tym województwie, ale też o pokazach i wydarzeniach kulturalnych, folklorystycznych czy sportowych organizowanych na jego terenie. Witryna prowadzona jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach projektu Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże witryna? Osoby myślące o przyjeździe do Małopolski o razu na głównej stronie spostrzegą mapę, na której w mgnieniu oka wyszukają zabytki i muzea, Centra Informacji Turystycznej, a także hotele, pensjonaty i kempingi położone w różnych punktach województwa. Serwis ułatwia zaplanowanie wizyty na południu Polski też pod względem logistycznym, prezentując informacje zarówno o parkingach i wypożyczalniach pojazdów, jak i o lotniskach i dworcach kolejowych. Ponadto dla tych, którzy z rozmaitych przyczyn nie mogą przyjechać do Małopolski, strona przygotował kilka wirtualnych spacerów przedstawiające między innymi piękno parków krajobrazowych i narodowych, Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO oraz atrakcje narciarskie.

Proste rozmówki i wykaz ambasad – niezbędne informacje dla obcokrajowców

Visitmalopolska.pl nie zaniedbuje też zagranicznych turystach, którzy chętnie odwiedzają Kraków, Zakopane czy mniejsze tatrzańskie miejscowości. Informacje dodawane na stronie publikowane są więc w języku angielskim, ale ponadto w między innymi w języku słowackim, niemieckim, francuskim i rosyjskim. Niesłychanie przydatny dla cudzoziemców jest również dział Rozmówki, w którym poznają kluczowe słówka i powiedzenia, które pozwolą im porozumieć się z Polakami w przeróżnych sytuacjach, w których mogą się znaleźć w trakcie wizyty w Polsce. Turyści z zagranicy znajdą tu indeks ambasad i konsulatów mających swoje siedziby na obszarze Małopolski.

Dane firmy:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego