Najpiękniejsze miejsca do zwiedzania w Małopolsce – jak zaplanować wizytę na południu Polski?

Najpiękniejsze miejsca do zwiedzania w Małopolsce – jak zaplanować wizytę na południu Polski?

Kliknij w to miejsce jeżeli chcesz poznać tajemnicze miejsca w Małopolsce.

Pomimo, że małopolskie jest jednym z najmniejszych polskich województw, ma ono sporo do zaoferowania zarówno odwiedzającym z innych regionów kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu dużo, dlatego często z trudem można odnaleźć się w zalewie informacji o ciekawych zabytkach oraz planowanych imprezach sportowych czy kulturalnych w Małopolsce.

Skąd czerpać kompleksowe informacje o interesujących miejscach w Małopolsce?

Żeby zaprezentować wszystkim ciekawe miejsca turystyczne tego regionu, przygotowano witryna visitmalopolska.pl. Publikowane są tu wiadomości nie tylko o ciekawych miejscach oraz zabytkach Małopolski, jak też o pokazach i eventach kulturalnych, folklorystycznych czy sportowych planowanych na jego obszarze. Portal prowadzi Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach projektu Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Co znajdziemy na stronie? Turyści organizujący przyjazd do Małopolski już na stronie głównej dostrzegą mapkę, na której szybko wyszukają Centra Informacji Turystycznej, muzea i zabytki, jak również kempingi, hotele i motele położone w miejscowościach województwa. Portal ułatwia zaplanowanie wizyty na południu Polski również pod kątem logistycznym, prezentując informacje zarówno o dworcach kolejowych i lotniskach, jak i o wypożyczalniach aut i parkingach. Dodatkowo dla osób, które z różnorodnych przyczyn nie mogą zobaczyć Małopolski na własne oczy, portal przygotował kilka wirtualnych spacerów prezentujące m.in. piękno małopolskiego folkloru, regiony agroturystyczne oraz zamek na Wawelu.

Witryna o atrakcjach w Małopolsce nie zapomina obcokrajowców

Visitmalopolska.pl nie zaniedbuje też zagranicznych turystach, którzy chętnie zjeżdżają do Krakowa, Zakopanego i pozostałych południowych miejscowości. Newsy dodawane na stronie dostępne są więc w języku angielskim, ale prócz tego w m.in w języku słowackim, niemieckim, francuskim oraz włoskim. podróżnicy z zagranicy znajdą tu spis konsulatów oraz ambasad zlokalizowanych na terenie Małopolski. Szczególnie przydatna dla cudzoziemców może być też sekcja Rozmówki, w której poznają popularne słowa i powiedzenia, które umożliwią im porozumieć się z Polakami w codziennych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć podczas pobytu naszym kraju.

Dane firmy:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego