Jakie cechy powinien mieć hosting na Wordpress?

Jakie cechy powinien mieć hosting na WordPress?

Funkcjonuje wiele systemów zarządzania treścią stron internetowych (Drupal, Quick.Cms, Umbraco CMS), jednak niewątpliwie w ostatnich latach większość stron powstaje w oparciu o WordPress. Nic dziwnego, ponieważ w przeciwieństwie do innych CMS-ów, nawet hobbysta zbuduje na nim nieskomplikowaną stronę internetową, a Ci którzy mają umiejętności zbudują na WordPress nawet ogromny sklep internetowy.

Dlaczego WordpPress jest obecnie popularny?

Zaledwie 15 lat temu WordPress służył głównie jako oprogramowanie, na którym bez trudności i ekspresowo można było założyć blog. Z czasem możliwości WordPressa rozwijały się, powstały tysiące wtyczek i motywów pozwalających na tworzenie na nim coraz bardziej skomplikowanych stron internetowych, a ostatnio też sklepów (za sprawą połączenia połączeniu z WooCommerce). Obecnie zatem ten CMS służy nie tylko blogerom, ale zwłaszcza osobom projektującym strony www, prowadzącym działalność gospodarczą w internecie, właścicielom firm, a także administratorom portali społecznościowych. Zasadniczą zaletą WordPressa jest łatwość jego instalacji, możliwość wykorzystania tysięcy szablonów, które pozwalają szybko modyfikować wizerunek strony, oraz dostęp do podobnie dużej ilości pomocnych wtyczek, pomagających m.in. w tłumaczeniu stron, tworzeniu kopii zapasowych, eliminowaniu spamu, optymalizacji strony (SEO), dodawaniu komentarzy, przyśpieszeniu prędkości strony, wstawianiu formularzy oraz śledzeniu statystyk odwiedzin strony. Należy podkreślić, iż większość wtyczek i szablonów dostępnych jest gratis! WordPress skupia ogromną społeczność użytkowników, którzy dbają o ciągły jego rozwój, stąd również regularne aktualizacje systemu usuwające luki w zabezpieczeniach i gwarantujące wysokie bezpieczeństwo użytkowania.

Jak znaleźć hosting na WordPress?

Poszukując hostingu strony na WordPress warto powierzyć go dostawcy, który posiada odrębna usługę dla tego CMS. Rekomendowany jest dedykowany hosting z automatyczną instalacją WordPress, zgodny z aktualnymi przepisami dotyczących ochrony danych osobowych i bez ograniczenia transferu. Należy zwrócić uwagę, czy dostawca hostingu dla WordPress korzysta z szybkich i efektywnych dysków SSD, regularnie tworzy kopie zapasowe danych, zapewnia bezawaryjne działanie serwera (tj. na poziomie minimum 99%), a w przypadku awarii oferuje dwudziestoczterogodzinne wsparcie techniczne. Nie bez wpływu jest także możliwość zakupu i założenia certyfikatu SSL dla strony, udostępnienie bezpłatnych narzędzi do kontroli działania serwera czy opcja dodania nielimitowanej liczby kont poczty elektronicznej, a wszystko to w oparciu o transparentny i rozsądny cennik.