Wisiorki z ametystami

Wisiorki z ametystami

Sprawdź, gdzie zamówić biżuterię z ametystami

Najpiękniejszą odmianą kwarcu jest ametyst. Największe złoża znajdują się w Brazylii oraz 4 regionach USA, a także w innych państwach, np.: Japonii i Kanadzie. Ze względu na swoją oryginalną fioletową barwę, jest niezwykle popularnym kamieniem szlachetnym, który wykorzystywany jest w jubilerstwie. Kolczyki i pierścionki z ametystami znajdziesz na ametysty.com.pl.

Biżuteria z ametystami – ceniona od wieków

Ametysty znajdowały się w wielu klejnotach koronnych. Ametyst uwielbiała np Katarzyna II Wielka. Znaleźć go było można w berłach brytyjskich władców. Dziś, znajdziesz go w pierścionkach i wisiorkach, choćby na stronie ametysty.com.pl. Wyśmienicie wygląda w kreacjach wieczorowych. W celu rozświetlenia cery, warto założyć niewielkie kolczyki na sztyftach z ametystami, jeżeli zaś chcemy uzyskać bardziej widoczny efekt lepiej zdecydować się na duży element, taki jak oprawiony w srebrze ametyst na srebrnym wisiorku.

Biżuteria z ametystami – moc i właściwości

Kolczyki czy wisiorki z ametystami można zakładać nie tylko na wielkie uroczystości, ale również na co dzień – w pracy. Oprócz eleganckiego wyglądu, kamień uwalnia ponoć od zmęczenia i pomaga w radzeniu sobie z problemami. Czy tak jest w rzeczywistości? Przekonaj się o tym na własnej skórze.