Wisiorki srebrne

Wisiorki srebrne

Jeśli chcesz nabyć srebrne wisiorki, koniecznie odwiedź tę stronę

Srebro od dawna znajduje się wśród najchętniej wybieranych przez złotników surowców. Nie ma w tym jednak nic dziwnego – jest łatwe w obróbce, świetnie wygląda, a także charakteryzuje je nietypowy refleks. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne wymaga jednak odpowiedniej ochrony – metal ten jest bardzo czuły, w związku z czym możemy uszkodzić. Jak zatem troszczyć się o srebrną biżuterię?

Mocne środki myjące źle działają na wisiorki srebrne

Detergenty dla srebra są zabójcze. Pod ich wpływem surowiec może odbarwiać się oraz blaknąć. Nie wolno więc używać ich w celu czyszczenia ozdób, a w czasie prac domowych bezwzględnie musimy ściągnąć wszystkie wisiorki srebrne i bransoletki.

Wisiorki srebrne – w czym je trzymać?

Wisiorki srebrne powinniśmy chronić także wtedy, gdy nie mamy ich założonych. Do ich trzymania powinniśmy stosować pudełka wykładane od środka delikatną tkaniną – zapobiegniemy w ten sposób ich zarysowaniu. Metal ten nie najlepiej reaguje również na styczność z wodą czy słońcem, które mogą powodować, że wyblaknie lub zmieni kształt. Przed włożeniem do pudełka paru przedmiotów, powinniśmy wcześniej zabezpieczyć je delikatną ścierką albo włożyć do plastikowego worka.

Wisiorki srebrne – czym je pielęgnować?

Do czyszczenia srebra najlepiej wykorzystać ciepłą wodę z dodatkiem soli, która świetnie zmywa pojawiający się na powierzchni tego surowca nalot. Poza tym odpowiednie będą również alkohol, białko jaja i odpowiednie preparaty. Do czyszczenia srebrnych ozdób musimy korzystać z delikatnych ścierek – sztywne potrafią porysować powierzchnię.