Urocza biżuteria z lampworkami

Urocza biżuteria z lampworkami

Dowiedz się, gdzie kupić lampworki, wejdź na https://www.bizutik.pl.

Z pozoru przypominają barwne cukierki. Lampworki, bo o nich piszemy, to charakterystyczny rodzaj paciorków wykonywanych z gorącego szkła. Kiedyś były wytwarzane na własną rękę – szkło rozgrzewano z użyciem zmodyfikowanej lampy na naftę, dlatego też powstało określenie lampworki. Dziś również można wykonać je w domu, ale lepszym rozwiązaniem okaże się z całą pewnością kupno zrobionej już biżuterii z lampworkami. Dlaczego powinniśmy się na to zdecydować? Do jakich strojów najlepiej nosić lampworki? Jak zrobić je w domu?

Lampworki – jak są robione?

Lampworki produkuje się, jak już wspomnieliśmy, nad palnikiem. Obecnie najlepiej nada się zwykły palnik. Do ich produkcji wykorzystuje się odpowiednie szkło, jakie pod wpływem płomienia topnieje, a to pozwala na danie mu najróżniejszych form. Tasiemki stopionego materiału okręcane są wokół drutu, przez co każdy koralik ma dziurkę dokładnie w centrum – to sprawia, że lampworki mogą być wykorzystane do wyrobu kolczyków lub naszyjników.

Przy których kreacjach lampworki będą szczególnie dobrze się prezentowały?

Barwne lampworki świetnie dopasowują się do zwykłych kreacji. Najlepiej łączą się z koszulkami z nietypowymi obrazkami, barwnymi bluzami oraz coraz chętniej zakładanymi trampkami. Nie oznacza to jednak, że będą ciekawie prezentowały się wyłącznie przy tego typu strojach – to wyłącznie sprawa wyobraźni.

Dane firmy:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]