Topaz mistyczny w jubilerstwie

Topaz mistyczny w jubilerstwie

Zamów topaz mistyczny

Niepowtarzalny blask oraz nietypowy, jak na topaz, kolor to najistotniejsze właściwości topazu mistycznego, od dawna cieszącego się ogromnym uznaniem miłośników ozdób. Mimo że na pierwszy rzut oka mogłoby się wydać, że to inny minerał, topaz mistyczny jest naprawdę zwykłym topazem. Jego wyjątkowe walory są rezultatem specjalnej technologii wyrobu – naturalny topaz jest w jej toku wystawiany na działanie gorąca oraz pokrywany cienką warstwą kruszcu ozdobnego. Właśnie z tego powodu topaz mistyczny prezentuje się tak dobrze.

Topaz mistyczny – odcienie

Odcienie, które ma topaz mistyczny zależne są zwłaszcza od metalu, z którym jest połączony. Szczególnie często spotykany jest karmazynowy topaz mistyczny, który powstaje w połączeniu z tytanem. Chrom sprawia natomiast, iż topaz ma purpurowy kolor, niebieski zaś jest skutkiem rozgrzania kamienia bez jakichkolwiek domieszek. Doskonałe efekty daje wykorzystywanie białego topazu – zwłaszcza pozyskanego w Afryce, Brazylii lub na Dalekim Wschodzie.

Biżuteria z topazem mistycznym

Jak w poprzednim akapicie napisaliśmy, wspaniałe właściwości topazu mistycznego są wysoko cenione przez jubilerów. Chętnie stosują go więc do wyrobu naszyjników, pierścionków i pozostałych ozdób. Wbrew powszechnemu mniemaniu biżuteria z topazem mistycznym może być zakładana nie tylko do eleganckich strojów – doskonale wygląda również na co dzień. Istotna okazuje się także różnorodność kolorów, dzięki której łatwiej możemy wybrać biżuterię do danej kreacji.