Rodzaje zapięć w kolczykach

Rodzaje zapięć w kolczykach

Znajdź kolczyki na https://www.bizutik.pl/kolczyki

Kupując kolczyki należy wziąć pod uwagę nie tylko to jak się prezentują, formę i surowiec, z którego są wykonane,, ale też na zapięcie. Poniżej zebraliśmy krótką listę najbardziej rozpowszechnionych zapięć do kolczyków:

Kolczyki bigle

Bigiel to tradycyjne i najczęściej stosowane zapięcie w kolczykach. Jest silne i nie nie ma potrzeby użycia dodatkowych zatyczek, jak przykładowo w zapięciu na sztyft. Takie zapięcie daje spora wygodę noszenia i często jest stosowane w biżuterii art deco. Felerem bigla jest jego spory rozmiar.

Kolczyki rybka

Praktyczne w noszeniu w okresie letnim, gdy nie nakładamy ubrań z postawnym kołnierzem, szali ani czapeczek.

Kolczyki bigle angielskie

Podobnie popularny jak klasyczny bigiel, lecz łatwiej go założyć, z powodu rozchylanemu tylnemu zatrzaskowi. Częstokroć stosuje się je przy drogocennych modelach biżuterii.

Kolczyki klips

Wspaniałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy nie postanowili nie przekłuwać uszu. W dzisiejszych czasach właściwie rzadko używane.

Kolczyki sztyft

Najpopularniejsze zapięcie. Ma nikłą możliwość odpięcia się, a końcówki na zapięcie są łatwe do dokupienia. Kolczyki z tego typu zapięciem sprzedają się najczęściej. Wspaniale sprawdza się w przypadku małych kulek oraz cyrkonii.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Zakładane w drobnych, zwykle złotych kolczykach. Wygodnie się je zapina i nie potrzeba do nich zabezpieczającej zatyczki. Takie kolczyki używane są najchętniej w biżuterii dla dzieci.

Dane firmy:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]