Pierścionki zaręczynowe bez tajemnic

Pierścionki zaręczynowe bez tajemnic

Więcej o pierścionkach zaręczynowych Kraków

Kiedy spotkasz partnerkę, z którą postanowisz spędzić resztę życia, w końcu pomyślisz o małżeństwie. Przedtem jednakże ma miejsce ta długo wyczekiwany przez większość kobiet moment – oświadczyny, na które powinieneś przygotować pierścionek zaręczynowy.

Pierścionek zaręczynowy – niegdyś bez złota i kamieni szlachetnych

Obdarowanie kobiety pierścionkiem to nader stary zwyczaj, sięgający prawdopodobnie Starożytnego Egiptu. Pierścienie są w formie koła, które reprezentuje wieczność. Tradycyjnie już nosi się je na palcu serdecznym lewej ręki, zwanym zresztą “palcem obrączkowym”, co wypływa z przekonania, iż od tego palca biegnie żyła wiodąca bezpośrednio do serca, zwana “vena amoris”. Powszechnie uważa się, że to Grecy przywieźli na Stary Kontynent obyczaj wręczania pierścionków zaręczynowych. Pierwotnie wykonywano je z łodyg trzciny, ze skóry, a także kości słoniowej. Dopiero później Rzymianie wykorzystali do ich produkcji metali, głównie żelaza. Drogocennymi pierścieniami ze srebra lub złota obdarowywano jedynie wówczas, gdy mężowie chcieli zaprezentować swoje pełne zaufanie do wybranki. Współcześnie pierścionki zaręczynowe od razu łączymy z drogimi kamieniami, platyną i złotem, aczkolwiek materiały te faktycznie szeroko stosuje się do ich wytwarzania dopiero od paru wieków, przy czym duży przyrost ich popularności można spostrzec w XX w.

Złoto, drogie kamienie, a nawet drewno – współczesne pierścionki zaręczynowe

Rzecz jasna, idealna biżuteria na oświadczyny to platynowy pierścień z ogromnym diamentem, jednak możliwości swobodnego dobierania przeróżnych metali oraz kamieni są ogromne. Oprócz diamentów wykorzystuje się szafir, topaz bądź rubin. Niektórzy wybierają mniej wartościowe metale, jak stal damasceńską, tytan, srebro, a także drewno, jednakże wciąż na rynku przeważają pierścionki sporządzone z platyny i przeróżnych rodzajów złota (żółtego, białego i różowego).
Ile winniśmy wydać na pierścionek zaręczynowy? Jeszcze n popularne było przeświadczenie, iż narzeczony powinien wydać na niego co najmniej dwukrotność swojej pensji. Cena pierścionka zależna jest od kilku elementów: wykorzystanego kamienia, materiału, designu czy liczby karatów, zatem każdy kupi śliczny, nieprzeciętny pierścionek w określonym budżecie. Pamiętajmy jednakże, iż pierścionek zaręczynowy ma być przede wszystkim symbolem uczucia oraz zaangażowania, dlatego jego koszt nie jest najistotniejszy. Kluczowe jest to, czy przypadnie do gustu naszej narzeczonej.

Dane firmy:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]