Biżuteria z turkusem – dlaczego warto nosić?

Biżuteria z turkusem – dlaczego warto nosić?

Chcesz zamówić biżuterię z turkusem? Sprawdź www.bizutik.pl/bizuteria-z-turkusem

Turkus jest wymieniany wśród najdroższych minerałów wydobywanych na świecie. Nic więc dziwnego, że chętnie wykorzystują go jubilerzy, zaś biżuteria z turkusem jest dla części klientów synonimem luksusu. Produkowane bywają z jego użyciem broszki, wisiorki i klipsy, które doskonale łączą się z eleganckimi kreacjami. Na barwę turkusu w największej mierze wpływa miejsce jego wydobycia – między innymi minerały importowane z Iranu są niebieskie, natomiast z Tybetu – zielone. Biżuteria z turkusem jest tak popularna, że opracowano nawet jego sztuczne odpowiedniki – chodzi o chalcedon.

Biżuteria z turkusem – co poza względami wizualnymi?

Dobrze nadmienić, że turkus jest ceniony nie tylko z uwagi na wyjątkowe względy wizualne. W opinii części osób okazuje się bowiem talizmanem, który zabezpiecza noszącego przed nieszczęściem. Zapewne w ogromnym stopniu stąd bierze się popularność biżuterii z turkusem – szczególnie, jeśli mówimy o naszyjnikach. Biżuteria z turkusem bywa ceniona nie tylko przez klientów, dla których ważne są tego rodzaju sprawy – zwyczajnie świetnie wygląda.

Biżuteria z turkusem posłuży dziesięciolecia

Biżuteria z turkusem jest dość wrażliwa, więc warto o nią prawidłowo zadbać. Przede wszystkim należy ściągać ją za każdym razem, kiedy wykonujemy prace – łatwo wówczas o zarysowania. Warto również zdejmować ją przed kąpielą, bowiem żele i mydła potrafią niekorzystnie wpłynąć na powłokę turkusu. Gdy nie nosimy biżuterii z turkusem, warto przechowywać ją w puzderku wyściełanym delikatną szmatką – ustrzeżemy się tak zarysowań.

Dane firmy:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]