Tabliczki informacyjne poprawiają bezpieczeństwo

Tabliczki informacyjne poprawiają bezpieczeństwo

Dowiedz się więcej o tabliczkach informacyjnych

Tabliczki informacyjne mają bardzo istotną funkcję w polskich miastach oraz w budynkach. Na co dzień możemy nie zwracać na nie uwagi, ale dzięki nim przestrzeń jest pełna ładu i harmonii, a budynki są bezpieczniejsze. Sprawdźmy w takim razie jakiego typu tabliczki informacyjne najczęściej spotykamy oraz jakie pełnią funkcje.

Tabliczki informacyjne – służą bezpieczeństwu i informują o zagrożeniach

Najczęściej występujące tabliczki informacyjne to przede wszystkim te, które oznaczają obiekty biurowe – domy, zakłady przemysłowe, szkoły, przychodnie. Sprawiają, że szybko dotrzemy na miejsce. Należy jednak zauważyć, że tabliczki informacyjne nie znajdują się tylko na zewnątrz bloków, gdyż bardzo często można je też zauważyć wewnątrz. To ogromny zespół oznaczeń, które zazwyczaj mają funkcję ochronną, ale również typowo komunikacyjną. Takie tabliczki ułatwiają znalezienie właściwego biura lub osoby w wielkich wieżowcach – w budynkach samorządów w hallu wiszą tabliczki z numerami departamentów. Szukasz referatu obsługi klienta czy wydziału księgowego? Dzięki tabliczkom informacyjnym zrobisz to błyskawicznie. Podobnie ważne są tabliczki informacyjne z nazwiskami urzędników, które zlokalizowane są przy wejściu do biura. Pamiętajmy, że istnieje możliwość zmiany informacji na drzwiach, kiedy zmieni się obsada kadrowa.

Tabliczki informacyjne – produkowane z solidnych surowców

Tabliczki informacyjne są wszakże nakazywane przez odpowiednie akty prawne, nie zapominajmy więc o bezpieczeństwie. Znakują drogi ewakuacyjne, wskazują strefy dla palących, komunikują o regułach używania wind w trakcie ewakuacji. Za brak tabliczek informacyjnych grozi mandat, funkcjonują również fachowcy od bezpieczeństwa i higieny pracy, którzy są odpowiedzialni za ich montowanie. Tabliczki informacyjne tworzone są z solidnych materiałów (takich jak aluminium), często są fluorescencyjne, a ich montaż jest bardzo łatwy.

Dane firmy:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]